Solidarni z Ukrainą

Od rana napływają do nas tragiczne informacje. W nocy nastąpiła agresja Rosji na Ukrainę…

Wśród nas, w Otwocku i w powiecie otwockim, jest wielu Ukraińców. Solidaryzujemy się zarówno z nimi, jak i z całym narodem ukraińskim.

Na bieżąco będziemy informować o wsparciu i działaniach, które są planowane na naszym terenie w związku z aktualną sytuacją międzynarodową.

 

5 komentarzy do “Solidarni z Ukrainą

 • 24 lutego 2022 o 14:38
  Permalink

  I co da Ukraińcom ta solidarność i modlitwy??? Duża ilość polubień na FB nie zatrzyma cara Pucina. I tak zrobi co będzie chciał, pomimo lipnych sankcji, nieudolnie nakładanych przez inne kraje.

  Odpowiedz
  • 24 lutego 2022 o 17:13
   Permalink

   Bardziej dotkliwe sankcje nakładam na swoje dzieci…

   Odpowiedz
 • 24 lutego 2022 o 17:16
  Permalink

  Tu nie chodzi o sankcje, nikt się Rosji nie sprzeciwi to są tyko puste nie mające żadnego znaczenia dla wolności Ukrainy gesty. Rosja zrobi co chce, a świat przymknie na to oko. Po Ukrainie będziemy my i nam też żadne sojusze nie pomogą. Amerykańskie wojsko… ono nie jest po to żeby kogokolwiek z nas bronić, tylko po to żeby ochronić swoich obywateli i ich stąd wywieźć. Jakbyśmy mieli ropę, gaz to by nas bronili jak Kuwejtu.

  Odpowiedz
 • 24 lutego 2022 o 21:25
  Permalink

  Wydaje się , że w obecnej sytuacji pierwsze co powinni zrobić ukraińcy przebywający w Polsce – a jest ich około miliona – to natychmiast powrócić do swojej ojczyzny i bronić jej .Wszak są to młodzi i zdrowi silni ludzie .

  Odpowiedz
 • 25 lutego 2022 o 08:14
  Permalink

  W kontekście wojny ukraińsko-rosyjskiej: czy Linia Otwocka może zapytać burmistrza Karczewa, czy zrezygnuje wreszcie z używania miejskiej syreny alarmowej na potrzeby wzywania strażaków na posterunek? Bo przyzwyczajenie ludzi do tego dźwięku było bardzo, bardzo złym pomysłem i możemy się (tfu, tfu!) niedługo o tym przekonać.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.