Otwock pomaga obywatelom Ukrainy

W obliczu kryzysu, który nastąpił w wyniku haniebnej napaści Rosji na Ukrainę, Otwock nie pozostaje obojętny

ZBIÓRKA POD URZĘDEM MIASTA OTWOCKA

Mer miasta partnerskiego Szumska Vadim Bojarski przekazał, że mieszkańcy najbardziej potrzebują leków i apteczek. W związku z tym trwa zbiórka produktów prowadzona w specjalnie rozstawionym namiocie na terenie Urzędu Miasta Otwocka (ul. Armii Krajowej 5). Zbierane są:

 • apteczki,
 • bandaże zwykłe i uciskowe,
 • plastry bez opatrunku i z opatrunkiem,
 • gaziki, środki odkażające,
 • temblaki,
 • opaski uciskowe,
 • gazy,
 • środki przeciwbólowe (różne),
 • lekarstwa na żołądek.
  Produkty zostaną niezwłocznie zawiezione na granicę i odebrane przez naszych ukraińskich przyjaciół.

ZRZUTKA NA MEDYKAMENTY

Realne wsparcie można również udzielić poprzez wpłaty na uruchomioną zrzutkę – pan Włodzimierz Hasyuk, rodowity Lwowiak i mieszkaniec Otwocka, w poniedziałek wraca na Ukrainę, aby walczyć w obronie swojej Ojczyzny. 

Pan Włodzimierz chciał zabrać ze sobą 3 kamizelki kuloodporne dla swoich kompanów, na które udało się uzbierać dzięki ludzim dobrej woli 12 000 zł. 

Trwa kolejna zbiórka – tym razem na zakup medykamentów, bo z informacji od mera Szumska wynika, że jest to najbardziej pożądany towar.

 Link do zrzutki  https://zrzutka.pl/jph3sk

DACH NAD GŁOWĄ DLA UCHODŹCÓW I STREFA PRZEJŚCIOWA

Wszystkich mieszkańców Otwocka, którzy chcą i są w stanie pomóc w tymczasowym zapewnieniu lokalu naszym sąsiadom ze wschodu, proszę o kontakt z Urzędem Miasta. W tym celu uruchomione zostały 3 linie telefoniczne:

nr tel. 451-013-193,

nr tel. 451-034-126,

nr tel. 451-034-122

oraz dedykowany adres mailowy – pomocukrainie@otwock.pl.

Podczas posiedzenia Zespołu Kryzysowego prezydent Jarosław Margielski podjął decyzję, że Szkoła Podstawowa nr 12 będzie stanowiła punkt przejściowego zakwaterowania dla uchodźców, w tym celu sala gimnastyczna i stołówka zostały odpowiednio zaadaptowane i wyposażone. 

– W razie potrzeby jesteśmy gotowi na ulokowanie uchodźców w tym specjalnie przygotowanym miejscu, jako etap przejściowy do znalezienia docelowego lokum. Od wczoraj pod wspomniane numery kontaktowe zgłosiło się prawie 30 otwockich rodzin, deklarujących użyczenie własnego lokum dla uchodźców! Mam więc nadzieję, że strefa faktycznie będzie tymczasowa, choć jesteśmy gotowi na przyjęcie znacznej liczby osób – informuje Jarosław Margielski.

WOLONTARIAT, POMOC FIZYCZNA

Wszyscy chętni do pomocy fizycznej oraz wolontariatu proszenie są o kontakt pod nr 451 034 127, osoba koordynująca ze strony urzędu będzie kierunkowała Waszą chęć pomocy.

ZAPEWNIENIE TRANSPORTU, CIEPŁYCH POSIŁKÓW

Wszyscy ludzie dobrej woli chcący okazać wsparcie w postaci zapewnienia transportu, ciepłych posiłków, prosimy o kontakt  nr 451 034 122.

źródło: https://otwock.pl/otwock-solidarny-z-ukraina-tak-mozesz-pomoc,ne,mg,6,4211

opr. Sen

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.