Sobienie-Jeziory: Będzie druga tura

Kamil Choim i Marek Szumidło zmierzą się w drugiej turze przedterminowych wyborów na wójta gminy SobienieJeziory W głosowaniu, które odbyło się w niedzielę, 27 lutego, Kamil Choim, zgłoszony przez KWW Nasza Gmina – Wspólna Sprawa, zdobył 1207 głosów. Marek Szumidło (KWW Nasza Przyszłość) otrzymał 813 głosów, na Wojciecha Kwiatkowskiego (KWW NSJ) głosowało 449 mieszkańców, a na Marcina Kasprzaka (KWW Uczciwość) głos oddało 59 osób. 

Żaden z kandydatów nie otrzymał 1265 głosów, a taka liczba była wymagana, by zostać nowym wójtem. Dwaj kandydaci, którzy uzyskali najwięcej głosów, zmierzą się w drugiej turze wyborów. Odbędzie się ona w niedzielę, 13 marca w godz. od 7 do 21. W pierwszej turze wyborów mieszkańcy gminy mogli oddawać głosy w pięciu lokalach: po jednym w Warszawicach, Siedzowie, Starym Zambrzykowie oraz w dwóch lokalach w Sobieniach-Jeziorach. W drugiej turze będzie można głosować w tych samych miejscach.

Wybory są przeprowadzane na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 23 grudnia 2021 roku. Jest ono elementem procedury, jaka zachodzi, gdy wygaśnie mandat wójta przed upływem jego kadencji. Mandat Stanisława Wirtka wygasł, ponieważ wójt zmarł 5 grudnia 2021 roku. Do czasu objęcia stanowiska przez nowo wybranego wójta gminą kieruje pełniący obowiązki wójta gminy Sobienie-Jeziory Sylwester Winek. 

BM

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.