Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci uchodźców

Mieszkańcy powiatu otwockiego od kilku dni przyjmują pod swoje dachy uchodźców z targanej wojną Ukrainy. W większości są to kobiety z dziećmi, którym trzeba będzie wypełnić wolny czas 

Młodzi piłkarze z powiatu otwockiego niedługo będą mieli na treningach nowych kolegów

wersja ukraińska: Безкоштовні спортивні заняття для дітей біженців

Z ofertą do najmłodszych wyszła większość klubów sportowych z terenu powiatu otwockiego. Jednymi z pierwszych, które zaproponowały bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci z Ukrainy, były Advit Wiązowna i Wisła Dziecinów. – Ten pomysł zrodził się bardzo szybko. Uznaliśmy, że dzieci, które do nas trafią, będą potrzebowały czegoś, co wypełni im wolny czas, pozwoli na moment oderwać myśli od tego, co dzieje się w ich kraju. Dlatego powstała taka inicjatywa – przyznaje Piotr Grzegrzółka z Wisły Dziecinów. – Na razie nie mamy jeszcze zgłoszeń, bo ludzie z Ukrainy dopiero do nas docierają, ale wiemy, że wiele rodzin z naszego rejonu zadeklarowało chęć przyjęcia sąsiadów z Ukrainy pod swój dach, więc liczymy na to, że wkrótce pojawią się pierwsze zapytania o możliwość przyprowadzenia dzieci na zajęcia. Cały czas jesteśmy na to otwarci – zapewnia Grzegrzółka.

Oprócz Wisły Dziecinów i Advitu Wiązowna na przeprowadzenie podobnych zajęć zdecydowały się m.in. PKS Radość, Vulcan Wólka Mlądzka, Mazur Karczew i OKS Otwock. W tym ostatnim klubie dzieci będą mogły wybrać zajęcia piłkarskie albo lekkoatletyczne. – Mamy nadzieję, że sport i przebywanie w towarzystwie rówieśników choć w niewielkim stopniu pozwoli dzieciom odetchnąć i poczuć trochę normalności – mówi wiceprezes OKS-u Wojciech Sierpiński. Na zajęcia z lekkoatletyki dzieci z Ukrainy zaprasza również Akademia Sportu Otwock.

W Karczewie oprócz Mazura zajęcia dla najmłodszych zamierza przeprowadzić fundacja „Z Ławki Rezerwowych”. – Nasz trener Aleksander Kusznir biegle mówi po ukraińsku, do tego ma dar do pracy z najmłodszymi, więc dzieci powinny być zadowolone – mówi Marcin Grzegrzółka. 

Bezpłatne treningi dla tancerzy oferuje szkoła tańca Fast-Step. „Jeśli przyjechaliście lub przyjedziecie z Ukrainy i jesteście sportowymi tancerzami tańca towarzyskiego, to zapraszamy Was na bezpłatne treningi klubowe u nas. Jeśli brakuje Wam butów, ubrań tanecznych, co było najpewniej na końcu listy rzeczy do zabrania podczas ucieczki z Ukrainy, zorganizujemy je. Prywatnie pomogliśmy, ale wiemy, że nieodpłatna możliwość kontynuowania Waszej dyscypliny i pasji da Wam szczęście w tych trudnych chwilach” – czytamy w poście na profilu szkoły w mediach społecznościowych. 

MS

Otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

– Advit Wiązowna, tel. 510 037 675

– Wisła Dziecinów, tel. 505 089 337

– PKS Radość, tel. 602 531 562

– OKS Start Otwock, tel. 690 299 255

– Mazur Karczew, tel. 22 780 65 66

– Vulcan Wólka Mlądzka, tel. 667 799 644

– LUKS Rzakta, tel. 502 921 26

– CKS Celestynów tel. 604 343 312

– Józefovia Józefów tel.661 404 437

– Bór Regut email: rksregut@wp.pl

– Akademia Sportu Otwock, e-mail: akademiasportuotwock@gmail.com

– Fundacja „Z Ławki Rezerwowych”, tel. 797 315 832

– szkoła tańca Fast-Step, tel. 696 235 425

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.