Pomoc dla Ukrainy – Józefów

W Józefowie, podobnie jak w innych gminach powiatu otwockiego, prowadzone są zbiórki rzeczy dla uchodźców z Ukrainy

fot: fb – Marek Banaszek Burmistrz Józefowa

Dziś (wtorek, 1 marca), zbierane są przede wszystkim komplety pościeli do łóżek dla dzieci, chemia kosmetyczna (szampony, mydła, pasty do zębów, szczoteczki, dezodoranty), środki chemiczne do czyszczenia (proszki i płyny do prania i do płukania, płyny do mycia naczyń itp.), leki dla dzieci i dorosłych, woda, mleko UHT i modyfikowane dla niemowląt, soki, sztućce i deski do krojenia. Rzeczy można przynosić do Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Długiej 44 w Józefowie. Placówka jest otwarta w godzinach od 6 do 22. Ponadto, jeśli masz do oddania większe sprzęty (np. lodówka, mikrofalówka, kuchenka elektryczna, pralka, suszarka, telewizor) przed przyniesieniem ich zgłoś to, pisząc na adres e-mail: ukraina@jozefow.pl. Przyjmowane są tylko rzeczy nowe lub w stanie idealnym. 

O wszelkich zmianach będą informowali na bieżąco. O tym, co jest akurat najbardziej potrzebne, organizatorzy zbiórki informują na profilu miasta Józefów: https://www.facebook.com/MiastoJozefow/posts/5264617470236030. Organizatorzy zbiórki proszą, żeby nie przynosić rzeczy, które nie znajdują się na liście w poście. 

Dodatkowo, jak poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Marek Banaszek, gotowy jest punkt pobytowy dla mieszkańców Ukrainy. Spodziewanych jest w nim 50 osób.

KW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.