Przelewy tylko na pewne konta!

Wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów jest ogromne i przybiera różne formy. Niemal każdy dokłada jakąś cegiełkę. Ci, którym czas nie pozwala na osobiste zaangażowanie się w różne akcje, mogą po prostu dokonywać wpłat, ale ważne, by robić to świadomie

          Tragedie takie jak wojna na Ukrainie wyzwalają w ludziach ogromne pokłady empatii, współczucia i potrzeby pomagania. Skala tych pozytywnych działań jest ogromna, ale niestety są osoby, które na cudzym nieszczęściu próbują skorzystać, np. uruchamiając fałszywe zbiórki pieniędzy. To tacy współcześni szabrownicy, których należy się strzec. Jeśli więc chcemy pomóc poprzez wpłatę, wybierajmy sprawdzone, pewne organizacje. Pozyskane przez nie środki będą przeznaczone m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb, zapewnienie dzieciom bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych.

          Wśród takich wiarygodnych organizacji jest m.in. Polska Akcja Humanitarna, która do tej pory zebrała ponad 12 mln zł. Poniżej publikujemy informacje o niektórych organizacjach pomocowych wraz z numerami kont lub adresami stron, na których można dokonać wpłaty. Ich pełna lista znajduje się na rządowej stronie www.pomagamukrainie.gov.pl To miejsce, w którym gromadzone są także sprawdzone informacje o tym, gdzie szukać bezpośredniej pomocy humanitarnej, prawnej, psychologicznej. Znajduje się tam wiele cennych kontaktów i informacji przydatnych w tym trudnym i zmieniającym się czasie.

pds

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.