Mazowieckie szpitale na pomoc obywatelom Ukrainy

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, że podległe mu szpitale na Mazowszu są już w pełni gotowe na przyjęcie obywateli Ukrainy potrzebujących pomocy po ucieczce ze swojego kraju, w którym toczy się wojna

W każdej placówce będzie wskazany specjalny kontakt do osób porozumiewających się w języku ukraińskim. Dzięki temu osoby nie znające języka polskiego nie będą miały problemu w porozumiewaniu się. Dzieci i młodzież mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego w różnych placówkach (m.in. w Warszawie). Dodatkowo zostanie im zapewniona bezpłatna rehabilitacja w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu. Koordynatorką tego wsparcia jest doświadczona lekarka z Ukrainy.

Numery telefonów i więcej szczegółowych informacji zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim można znaleźć na stronach szpitali, które podlegają marszałkowi. Poniżej podajemy linki przekierowujące bezpośrednio do informacji w języku ukraińskim na stronach kilku z nich:

http://brodnowski.pl/o-szpitalu/aktualnosci/Pomoc%20medyczna%20dla%20os%C3%B3b%20z%20Ukrainy%C2%A0,1731.html 

https://szpital.siedlce.pl/aktualnosci/POMOC-MEDYCZNA-DLA-OBYWATELI-UKRAINY

https://www.wss.com.pl/index.php/start/aktualnosci/744-uruchamiamy-punkt-informacyjny-dla-uchodzcow-z-ukrainy

Warto dodać, że w wielu tych placówkach pracują obywatele Ukrainy – na terenie województwa mazowieckiego jest to prawie 130 osób.

opr. KW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.