Pomiędzy nutami

Wybitny pianista Janusz Olejniczak będzie głównym gościem niedzielnego koncertu w Hotelu Boss w ramach Wawer Music Festival. Będzie to idealna okazja do spotkania z prawdziwą maestrią. Muzycy wykonują kompozycje Fryderyka Chopina

„Nie gra się tylko samych nut, ale ważne jest to, co pomiędzy nimi” – zwykł mawiać Janusz Olejniczak, który jest uznawany za jednego z najznakomitszych współczesnych chopinistów. W 1970 roku jako 18-latek został najmłodszym laureatem Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. Zajął wtedy szóste miejsce. Został także nagrodzony na Międzynarodowym Konkursie im. Alfreda Caselli w Neapolu. Artysta koncertuje w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Ma ogromny dorobek fonograficzny, a jego repertuar jest bardzo zróżnicowany. Poza muzyką klasyczną wykonuje także utwory współczesne, m.in. Wojciecha Kilara, Henryka Mikołaja Góreckiego czy Witolda Lutosławskiego.

Janusz Olejniczak ma za sobą również przygodę filmową. To on jest wykonawcą muzyki do filmu „Pianista” Romana Polańskiego, choć na ekranie widzimy oczywiście Adriena Brody’ego. Za to w „Błękitnej nucie” Andrzeja Żuławskiego pianista nie tylko zagrał, lecz także wcielił się w postać Fryderyka Chopina. Utworów mistrza z Żelazowej Woli nie zabraknie także podczas koncertu w Miedzeszynie.

pds

 

Stary Młyn, ul. Żwanowiecka 20, niedziela, 6.03, godz. 17.30, bilety

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.