Mazowsze pomaga. Trzy karetki w drodze do Kijowa

Samorząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przekazaniu Ukrainie trzech ambulansów wypełnionych darami. Pojazdy mają nieść pomoc zarówno ludności cywilnej, jak i oddziałom samoobrony ukraińskiej w Kijowie. Dodatkowo, jest to okazja do transportu humanitarnego. O wsparcie województwa zwróciło się Ministerstwo Ochrony Zdrowia Ukrainy.

fot. Karol Bielski

– Podczas wczorajszego posiedzenia zarządu województwa przychyliliśmy się do prośby naszych sąsiadów. Przekazywane ambulanse to pojazdy Renault Traffic z 2014, które wyposażone są w  respirator, defibrylator, krzesełko transportowe i nosze. Będą wykorzystywane w regionie Kijowa do niesienia pomocy i ratowania życia zarówno ludności cywilnej, jak i oddziałom samoobrony ukraińskiej. Chcemy w ten sposób pokazać naszą solidarność, naszą odpowiedzialność – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego

Wraz z przekazaniem pojazdów, do obwodu kijowskiego zostanie dostarczony dodatkowy sprzęt – między innymi respirator transportowy z wyposażeniem, łóżka polowe czy specjalne zestawy ratownictwa medycznego. 

“Konwój nadziei” ruszył dziś z Warszawy (wtorek, 8 marca). Jak udało się nam ustalić karetki są już na przejściu granicznym w Zosinie i czekają na przejazd na teren Ukrainy. – Właśnie dojechaliśmy do przejścia granicznego. Po jego przekroczeniu pojazdy wraz z darami przekażemy wolontariuszom ze strony ukraińskiej, którzy wyruszą nimi w drogę do Kijowa – mówi w rozmowie z Linią Karol Bielski,  dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “Meditrans” SPZOZ w Warszawie, który prowadził jedną z karetek aż do granicy z Ukrainą. 

KW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.