Sosenki dla maluchów

Najmłodsi mieszkańcy Otwocka będą mogli rosnąć razem ze swoją sosenką. Miasto zakupi 300 sadzonek drzewek, które będą rozdawane rodzicom nowo narodzonych dzieci

Pod koniec lutego w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o zamiarze zakupu przez miasto 300 sadzonek sosny pospolitej. Będą one przeznaczone dla nowo narodzonych mieszkańców Otwocka. Drzewka mają liczyć trzy-cztery lata, mieć wysokość co najmniej 60 cm i wyglądać dorodnie i reprezentacyjnie.

Jak poinformowało biuro prasowe urzędu, sadzonki będą rozdawane podczas corocznego otwockiego Święta Sosny, którego obchody są planowane w kwietniu. Drzewka otrzymają też rodzice nowo narodzonych dzieci mieszkających w Otwocku. Jest to kontynuacja akcji zapoczątkowanej przez prezydenta Jarosława Margielskiego, gdy był on jeszcze przewodniczącym rady miasta. „Linia Otwocka” pisała o niej w 2017 roku. Celem akcji jest zachęcenie do sadzenia, a nie wycinania drzew. Wtedy pojawiła się też sugestia dotycząca utworzenia w mieście specjalnej alei, gdzie osoby nieposiadające własnej działki mogłyby posadzić otrzymane drzewko.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.