Policyjny nalot na grupę narkotykową z powiatu otwockiego. Szef gangu zatrzymany na trasie A2

Policja uderzyła w przestępców narkotykowych prężnie działających na terenie powiatu otwockiego. Kilka dni temu otwoccy kryminalni, wspierani przez uzbrojonych po zęby m.in. funkcjonariuszy pododdziału kontrterrorystycznego, weszli jednocześnie do kilku mieszkań, również w Otwocku. Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn związanych z handlem narkotykami. Zabezpieczono ponad 13 kilogramów narkotyków różnego rodzaju i 104 tys. zł w gotówce

Otwoccy kryminalni od dawna obserwowali grupę przestępczą prężnie działającą w powiecie, która była związana z narkobiznesem. Kilka dni temu w powiecie otwockim zaroiło się od policji. W piątek do sześciu mieszkań, m.in. w Otwocku, weszli kryminalni wspierani przez funkcjonariuszy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy, Radomia i Łodzi. 

– Czynności realizowane przez policjantów z wydziału kryminalnego otwockiej komendy doprowadziły do jednoczesnego zatrzymania pięciu osób w wieku od 23 do 52 lat, które są związane z przestępczością narkotykową – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że 33-letni lider grupy został zatrzymany na autostradzie A2. – Policjanci jednocześnie weszli do sześciu mieszkań na terenie powiatu otwockiego i zabezpieczyli ponad 13 kilogramów narkotyków: marihuany, kokainy, mefedronu i haszyszu. Poza tym na jednej z posesji funkcjonariusze znaleźli amunicję do broni palnej i biżuterię mogącą pochodzić z przestępstw – mówi mł. asp. Paulina Harabin. I dodaje, że na poczet przyszłych kar kryminalni zabezpieczyli ponad 104 tys. zł w gotówce.

Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił wszystkim zatrzymanym członkom grupy zarzuty. Odpowiedzą oni m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Natomiast 23-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania amunicji do broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Pięciu członków grupy narkotykowej trafiło do aresztu na trzy miesiące. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

AJ

Więcej na ten temat w Linii Otwockiej” w poniedziałek, 14 marca.

One thought on “Policyjny nalot na grupę narkotykową z powiatu otwockiego. Szef gangu zatrzymany na trasie A2

  • 11 marca 2022 o 21:51
    Permalink

    Boże jakie to piękne, oby dostali dożywocie

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.