Sobienie-Jeziory: Kamil Choim nowym wójtem

Kamil Choim (KWW „NASZA GMINA – WSPÓLNA SPRAWA”) zdobył w drugiej turze przedterminowych wyborów najwięcej, bo aż 1398 głosów. Niebawem obejmie więc stanowisko wójta gminy Sobienie-Jeziory. 

fot. FB – Kamil Choim Kandydat na Wójta Gminy Sobienie-Jeziory

Barbara Michałowska

Na Kamila Choima głosowało niemal 58 proc. mieszkańców gminy biorących udział w wyborach. Drugi kandydat, Marek Szumidło (KWW NASZA PRZYSZŁOŚĆ), uzyskał 1015 głosów (nieco ponad 42 proc.)

Dwa tygodnie temu odbyła się pierwsza tura wyborów. Nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia. Wobec tego w niedzielę, 13 marca mieszkańcy gminy wybierali spośród dwóch kandydatów, którzy w pierwszej turze zdobyli najwięcej głosów. Na Kamila Choima zagłosowało wówczas 1207 osób, a Marka Szumidłę – 813 wyborców. 

W drugiej turze wyborów oddano w sumie 2413 ważnych głosów. W gminie Sobienie-Jeziory do głosowania jest uprawnionych 5049 osób.

Jak mówi obecnie pełniący funkcję wójta gminy Sobienie-Jeziory Sylwester Winek, jest szansa, że Kamil Choim zostanie zaprzysiężony na stanowisko jeszcze w marcu. Dodaje, że cieszy się, iż właśnie ten kandydat został wybrany na wójta. Kamil Choim od 2018 roku jest jednym z członków Rady Gminy Sobienie-Jeziory. Funkcję wójta będzie pełnił do końca kadencji. W przyszłym roku zgodnie z planem odbędą się nowe wybory do władz samorządowych. 

Przedterminowe wybory w gminie rozpisano po śmierci wójta Stanisława Wirtka, który zmarł 5 grudnia 2021 roku. 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.