Żołnierze potrzebują odzieży militarnej i bielizny termoaktywnej

Od kilkunastu dni na Ukrainę są dostarczane dary od mieszkańców powiatu otwockiego, którzy zaangażowali się w zbiórkę organizowaną przez Fundację Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych w Otwocku. Potrzebne rzeczy niemal każdego dnia trafiają na granicę, gdzie są przekazywane ukraińskim organizacjom. Teraz pomocy potrzebują żołnierze, którym brakuje artykułów medycznych, butów wojskowych, kamizelek taktycznych, elementów odzieży militarnej, a nawet bielizny termoaktywnej

AGNIESZKA JASKULSKA

Zbiórka organizowana przez strażaków z różnych jednostek z powiatu otwockiego, która rozpoczęła się w piątek, 25 lutego, rozrosła się tak bardzo, że niemal każdego dnia dary są przewożone busami na granicę polsko-ukraińską. – Pierwszy transport żywności, środków medycznych czy rzeczy dla dzieci ruszył na granicę już kilkanaście godzin po nagłośnieniu zbiórki przez „Linię Otwocką” – podkreśla Dominik Komorowski, prezes Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych w Otwocku. I dodaje, że dotychczas na Ukrainę dotarło ponad 15 transportów z najpotrzebniejszymi rzeczami.

– Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę i każdą pomoc mieszkańcom, strażakom, wolontariuszom, a także przedsiębiorcom, którym leży na sercu dobro żołnierzy i cywilów walczących na Ukrainie – zaznacza prezes fundacji. – Dziękujemy Mamieginekolog, Roger Publishing, Drukarni Ellert, firmie Link International Transport za przekazanie dużych ilości materiałów opatrunkowych, leków i żywności dla żołnierzy walczących na Ukrainie. Dary przekazała także firma Insort – We catch them all, które odebrała agencja handlowa Artex. Natomiast dzięki pomocy Motorex Tomasz Remień po raz kolejny udało się przetransportować dary do magazynu w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. Literackiej w Otwocku-Śródborowie. Tu segregujemy rzeczy i przygotowujemy je do transportu. Dlatego dziękujemy wszystkim strażakom za nieocenioną pomoc, zwłaszcza druhom OSP Wiązowna, OSP Otwock-Jabłonna i OSP Karczew – mówi prezes fundacji Dominik Komorowski. I podkreśla, że zbiórka nadal trwa, a potrzeby są ogromne. – Obecnie pomoc ukierunkowana jest na żołnierzy, którym brakuje militarnej odzieży, obuwia, a nawet bielizny – podkreśla prezes fundacji.

To jest teraz najbardziej potrzebne:

  • artykuły opatrunkowe i medyczne,
  • glukometry,
  • żywność,
  • latarki, baterie, siekiery, szpadle,
  • odzież militarna w dużych rozmiarach: kamizelki taktyczne, kurtki, bluzy,
  • spodnie (najlepiej w kolorach moro),
  • obuwie wojskowe (od rozm. 43),
  • bielizna termoaktywna.

Możesz pomóc, wpłacając darowiznę

Fundacja od pierwszych dni wybuchu wojny wspiera Ukrainę, organizując cykliczne transporty darów bezpośrednio na wschodni front. Działania Fundacji można również wesprzeć finansowo, dokonując wpłaty na konto: Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych nr konta: 78 1600 1462 1808 0660 2000 0001. Tytułem: „Pomoc dla Ukrainy”.

Więcej na stronie: http://www.oposp.org.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.