Bezpłatna infolinia dla obywateli Ukrainy

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie uruchamia bezpłatną infolinię i punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy, którzy szukają pracy.

wersja ukraińska: Безкоштовна інфолінія для українців

Bezpłatna infolinia

Od środy, 16 marca można dzwonić pod numer tel. 22 578 45 80. Infolinia będzie działała od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Informacje będzie można otrzymać zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Dzwoniąc na ten numer, obywatele Ukrainy będą mogli dowiedzieć się więcej o usługach urzędów pracy w zakresie poradnictwa oraz informacji zawodowej dla osób poszukujących pracy w Polsce.

Punkt Informacyjny

Także od środy, 16 marca w siedzibie urzędu przy ul. Młynarskiej 16 w Warszawie zostanie otwarty punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy. Będzie on czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16. Na miejscu doradcy zawodowi będą pomagali skompletować dokumenty aplikacyjne i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Dodatkowo wskażą, jak szukać pracy, przekwalifikować się lub podnieść kwalifikacje zawodowe, poinformują też o możliwości założenia własnej firmy.

KW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.