Andriollego czeka na przebudowę

Miasto planuje przebudowę odcinka ul. Andriollego. Całkiem nowy wygląd ma zyskać 300-metrowy fragment jezdni i chodników przy SP nr 12 i parku miejskim, pomiędzy rondami Herberta i Polskiego Państwa Podziemnego

Kolejny odcinek drogi w centrum Otwocka zostanie wkrótce wyremontowany. Miasto ogłosiło już przetarg na przebudowę 300-metrowego odcinka ul. Andriollego. Chodzi o fragment pomiędzy rondami Herberta i Polskiego Państwa Podziemnego. Istniejąca tam jezdnia o nawierzchni bitumicznej jest w bardzo złym stanie technicznym. Planowany zakres robót obejmie m.in. przebudowę jezdni oraz chodników i zjazdów indywidualnych po obu stronach drogi. Dodatkowe prace będą związane m.in. z ewentualną przebudową kolidujących elementów sieci uzbrojenia napowietrznego, naziemnego i podziemnego, oczyszczeniem i modernizacją istniejącego systemu odwodnienia, ewentualną wycinką drzew, a także rekultywacją terenu wraz z posianiem trawy. Oferty będą zbierane do 25 marca. Wykonanie prac ma zająć około trzech miesięcy.

Jednocześnie w ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych prezydent Otwocka poinformował o rozpoczęciu remontu innej ważnej ulicy w tej okolicy, która również jest w złym stanie. Chodzi o gruntowną modernizację ul. Pułaskiego. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni, modernizację chodników, które będą wykończone granitem (na wzór tych przy parku), budowę systemu odwodnienia. Na tę inwestycję miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

SW

4 komentarze do “Andriollego czeka na przebudowę

 • 16 marca 2022 o 14:23
  Permalink

  Oby jakość remontu nie wymagała kolejnego nakładu .. Trochę sarkastycznie ale patrząc na jakość z ostatnich lat to nie mogę inaczej.

  Odpowiedz
 • 16 marca 2022 o 18:00
  Permalink

  Niech zmienia wykonawcę. Jakoś wykonanych usług jest tragiczna. Po pół roku każda droga wykonana przez firmę z Otwocka która najczęściej wygrywa nadaje się do łatania

  Odpowiedz
 • 17 marca 2022 o 13:19
  Permalink

  No nie możliwe zła nawierzchnia to chyba jest standard w Otwocku .
  Są jeszcze w Centrum Otwocka polne drogi np.Inwalidow Wojennych.
  Chyba trochę wstyd w tych czasach.
  A może idziemy w przeciwną stronę niż cywilizacja to wyjaśniłoby sprawę dla czego od ponad 30 lat robią tą ulicę przy samej szkole nawiasem mówiąc.
  Pozdrawiam
  Władze Miasta.
  P.S.Chyba za rok wybory do zobaczenia.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.