Hala doczeka się modernizacji

Podczas sesji rady miejskiej burmistrz Michał Rudzki poinformował, że gmina otrzymała blisko 1 mln 100 tys. zł dotacji na modernizację hali sportowej. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego i mają być przeznaczone na szeroko zakrojone prace termomodernizacyjne

O planach modernizacji hali Centrum Kultury i Sportu przy ul.  Bohaterów Westerplatte 55 burmistrz Karczewa mówił od początku kadencji. Teraz te plany są u progu realizacji. Podczas sesji rady miejskiej w poniedziałek, 7 marca Michał Rudzki poinformował, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na zadania z zakresu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej gminie udało się pozyskać  1 mln 70 tys. 63 zł na modernizację hali sportowej.

– Bardzo się cieszymy, szczególnie teraz, gdy wielu mieszkańców spędza czas w hali w związku  z tym, że podejmują działania w ramach wolontariatu i pomagają naszym gościom z Ukrainy  – podkreślił burmistrz. – Widać potrzebę modernizacji hali. Po 20 latach wreszcie będzie ona zmodernizowana, docieplona, zostaną wymienione okna. Ogromnie się cieszę i dziękuję moim współpracownikom za skuteczne działania w tej kwestii – zaznaczył Rudzki.

Zgodnie z kosztorysem przeprowadzenie robót ma kosztować 1 mln 936 tys. 501 zł, z tym że jest to kosztorys przygotowywany ok. półtora roku temu, bo rozstrzygnięcie konkursu nieco rozciągnęło się w czasie. Kwota zostanie wydana na przeprowadzenie kompleksowej modernizacji hali.  – Dzięki kompleksowej modernizacji hala będzie obiektem energooszczędnym i bezpieczniejszym. Przyznane dofinansowanie ze środków unijnych pomoże m.in. ocieplić dach hali i zaplecza, wymienić okna i drzwi zewnętrzne, zmienić oświetlenie, a także zmodernizować elewację poprzez docieplenie i odmalowanie ścian zewnętrznych. W obiekcie zostanie zamontowana również rekuperacja. Zainstalujemy też ponad 140 modułów instalacji fotowoltaicznej. Pozyskiwana energia będzie wykorzystywana na potrzeby własne budynku. Efektem projektu będzie np. ograniczenie emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych do atmosfery. Cieszę się, że nasze dzieci i zawodnicy klubów sportowych korzystający z hali będą mieć zdecydowanie lepsze warunki do rozwoju – wylicza w rozmowie z „Linią” burmistrz Rudzki. Jeśli chodzi o terminy realizacji inwestycji, burmistrz zakłada, że w najbliższych tygodniach może zostać podpisana umowa o dofinansowanie, następnie będzie konieczne zabezpieczenie środków na wkład własny gminy. Jego wysokość nie jest jeszcze ostatecznie określona, ponieważ kosztorys trzeba uaktualnić. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg na realizację zadania to perspektywa końca tego roku. Sytuacja jest skomplikowana, ponieważ obecnie to właśnie w budynku hali sportowej przy ul. Bohaterów Westerplatte znajduje się gminny punkt pomocy uchodźcom przybywającym z ogarniętej wojną Ukrainy.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.