Most doczeka się remontu!

Na nowy most w Mlądzu jeszcze poczekamy, ale już w przyszłym tygodniu zacznie się remont istniejącej przeprawy. Przez ten czas most będzie zamknięty dla samochodów

fot. UM Otwock

Most łączący Otwock z gminą Wiązowna od dłuższego czasu wymagał naprawy. W dalszej perspektywie jest planowana jego wymiana na nową konstrukcję, jednak zanim do tego dojdzie, w poniedziałek, 21 marca rozpoczną się prace remontowe. Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o. w ramach inwestycji wartej ponad 350 tys. zł ma położyć nową nakładkę asfaltową, a także naprawić chodnik i balustrady. Jak zapowiada urząd miasta, prace remontowe mają potrwać do końca maja. Przez ten czas most będzie zamknięty dla samochodów, możliwy będzie tylko ruch pieszy. Inwestycja jest współfinansowana przez Otwock i Wiązownę.

– Mieszkańcy od dawna czekają na wykonanie tych pilnych prac remontowych. Cieszę się, że dzięki decyzji rady miasta o zabezpieczeniu środków uda się w końcu te prace przeprowadzić. Pamiętajmy, że ten remont ma charakter zachowawczy z uwagi na planowaną rozbiórkę i odbudowę mostu. Staramy się jako miasto pozyskać dofinansowanie na to zadanie. Pragnę też serdecznie podziękować wójtowi gminy Wiązowna Januszowi Budnemu i Radzie Gminy Wiązowna za przekazanie 150 tys. zł na remont mostu – tłumaczy prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

fot. UM Otwock

Sen

3 komentarze do “Most doczeka się remontu!

 • 16 marca 2022 o 13:07
  Permalink

  Hurrraaa!!! Ile to już lat obstawiony jest zaporami? Ale lepiej późno… Teraz będzie można zabrać się za upragnioną przez niektórych radnych Grunwaldzką.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2022 o 16:40
  Permalink

  Szkoda, że przed remontem mostu nie dokonano udrożnienia ulicy Laskowej do Wólki Mlądzkiej. Wówczas ta częśc miasta miałaby szybszy dostęp do trasy. 🙁

  Odpowiedz
 • 10 maja 2022 o 19:13
  Permalink

  Kogo obchodzą mieszkańcy Mlądza i Świdra WSCH. Połączenie z Wólką Mlądzką to naturalna sprawa. W normalnym mieście by tak było ale cóż ktoś kupił grunty, ktoś jest RADNYM, gdzie indziej trzeba lać asfalt.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.