ZDP planuje wyremontowanie dróg

Zarząd Dróg Powiatowych przedstawił harmonogram inwestycji, które zamierza zrealizować w tym roku. Opisujemy zakres poszczególnych prac wraz z informacją o planowanym terminem ich wykonania

W grudniu ubiegłego roku Rada Powiatu Otwockiego uchwaliła budżet na 2022 rok. Zgodnie z tymi ustaleniami, a także po uwzględnieniu wprowadzonych już na początku roku zmian w uchwale budżetowej wydatki majątkowe w tym roku wyniosą ponad 48 mln 300 tys. zł. Będą to pieniądze przeznaczone na przeszło 30 zadań inwestycyjnych w różnych gminach powiatu otwockiego. W odpowiedzi na interpelację radnego Dariusza Grajdy w czwartek, 3 marca starosta Krzysztof Szczegielniak przekazał szczegółowe informacje na temat zakresu poszczególnych zadań oraz harmonogram ich wykonania, który uwzględnia zarówno etap przetargu (jeśli jest taka konieczność), jak i faktycznego wykonania poszczególnych zadań. Opisane poniżej inwestycje to zadania realizowane przez Zarząd Dróg Powiatowych – nie ma więc wśród nich takich działań jak np. inwestycje dotyczące budynków powiatu czy samochodów.

SW

 

Harmonogram planowanych przez ZDP prac na 2022 rok wraz z etapami ich realizacji

 1. Rozbudowa dróg powiatowych w miejscowościach Dyzin, Jatne, Celestynów: Budowa ciągu pieszo-rowerowego w miejscowościach Jatne i Dyzin na łącznej długości ok. 4900 m wraz z wykonaniem nawierzchni jezdni w Dyzinie. Terminy są uzależnione od wyników naboru do środków instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.
 2. Przebudowa mostu na drodze powiatowej w Pogorzeli: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Termin przetargu: marzec – kwiecień. Termin wykonania: kwiecień – grudzień.
 3. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych w Pogorzeli na ul. Warszawskiej: Opracowanie dokumentacji i roboty budowlane. Termin przetargu: cz. I – kwiecień 2021 r., cz. II – kwiecień 2021 r. Termin wykonania: cz. I – kwiecień 2021 r., cz. II – grudzień 2021 r. – maj 2022 r.
 4. Rozbudowa drogi powiatowej w miejscowościach Stara Wieś, Dąbrówka i Celestynów: Przebudowa drogi w zakresie nawierzchni jezdni i chodników wraz z odwodnieniem w ul. Fabrycznej w Starej Wsi i ul. Mazowieckiej w Dąbrówce na odcinku ok. 1400 metrów. Termin przetargu: luty – marzec. Termin wykonania: marzec – wrzesień.
 5. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych w Józefowie na ul. Granicznej: Opracowanie dokumentacji, roboty budowlane. Termin przetargu: luty – marzec. Termin wykonania: marzec – październik.
 6. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych w Otwocku na ul. Narutowicza: Opracowanie dokumentacji, roboty budowlane. Termin przetargu: grudzień 2021 r. Termin wykonania: grudzień 2021 r. – listopad 2022 r.
 7. Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez budowę ciągów pieszych i rowerowych na ul. Warszawskiej, Jana Pawła II i Poniatowskiego w Otwocku: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Termin przetargu: sierpień – wrzesień 2021 r. Termin wykonania: wrzesień 2021 r. – czerwiec 2022 r.
 8. Rozbudowa skrzyżowania ulic Karczewskiej, Batorego i Matejki w Otwocku: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Termin przetargu: luty – marzec. Termin wykonania: marzec – październik.
 9. Rozbudowa ulic Powstańców Warszawy i Wawerskiej w Otwocku: Rozbudowa drogi w zakresie nawierzchni jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, budowa trzech rond na łącznej długości 1050 metrów. Termin przetargu: kwiecień – maj. Termin wykonania: maj 2022 r. – maj 2023 r.
 10. Modernizacja drogi powiatowej Kępa Nadbrzeska – Otwock Wielki w gm. Karczew: Przebudowa drogi w zakresie jezdni i poboczy na długości ok. 500 metrów. Zadanie wykonywane siłami ZDP. Terminy są uzależnione od wyników naboru środków na dotację dla zadań związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.
 11. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych w Sobiekursku w gm. Karczew: Opracowanie dokumentacji, roboty budowlane. Termin przetargu: cz. I – kwiecień 2021 r., cz. II – grudzień 2022 r. Termin wykonania: kwiecień 2021 r. – maj 2022 r.
 12. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych w Karczewie na ul. Mickiewicza: Opracowanie dokumentacji, roboty budowlane. Termin przetargu: grudzień 2021 r. Termin wykonania: grudzień 2021 r. – listopad 2022 r.
 13. Projekt i budowa ciągu pieszo-rowerowego w miejscowości Gadka w gm. Kołbiel: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, wykonanie chodnika na długości 1360 metrów. Termin przetargu: cz. I – lipiec – sierpień 2021 r., cz. I – sierpień 2021 r. – marzec 2022 r. Termin wykonania: cz. II – roboty budowlane są uzależnione od wyników naboru do programu „Polski Ład”.
 14. Przebudowa mostu na przepust w ciągu drogi powiatowej Warszówka – Warszawice w Warszawicach w gm. Sobienie-Jeziory: Przebudowa mostu na przepust. Termin przetargu: luty – marzec. Termin wykonania: marzec – listopad.
 15. Budowa chodnika przy ul. Widocznej w Majdanie w gm. Wiązowna: Budowa chodnika wraz z odwodnieniem na długości ok. 860 metrów. Termin przetargu: wrzesień 2021 r. – listopad 2021 r. Termin wykonania: listopad 2021 r. – maj 2022 r.
 16. Remont drogi powiatowej na odcinku od drogi krajowej S17 do mostu na rzece Świder: Remont drogi na odcinku od S17 do miejscowości Wola Karczewska w zakresie jezdni, poboczy, odwodnienia drogi – długość odcinka ok. 1450 metrów. Termin przetargu: kwiecień – maj. Termin wykonania: maj 2022 r. – maj 2023 r.
 17. Modernizacja infrastruktury drogowej polegająca na modernizacji mostów w miejscowościach Glinianka, Kąty, Grabianka, Janów, Nadbrzeż, Brzezinka: Przebudowa na przepusty sześciu obiektów mostowych. Termin przetargu: kwiecień – maj. Termin wykonania: maj – do 2024 r.

3 komentarze do “ZDP planuje wyremontowanie dróg

 • 17 marca 2022 o 18:24
  Permalink

  Kiedy zostanie wyremontowany odcinek drogi powiatowej z Gliny do Woli Duckiej? Jest to najgorszy odcinek w całym powiecie. Czy ktoś w ogóle zgłosił taką propozycję do budżetu?

  Odpowiedz
 • 21 marca 2022 o 20:36
  Permalink

  A co z ulicą Reymonta w Otwocku?
  Tam nprawde musi sie stac tragedia duzy ruch brak chodnika

  Odpowiedz
 • 21 marca 2022 o 21:55
  Permalink

  Kiedy zostanie wyremontowana ulica Pułaskiego na odcinku od Andriollego do Poniatowskiego ? To jest skandal takie coś z dziurami które trudno nazwać nawet ulicą ! Jeszcze jedna sprawa wspaniały nowy „Małpi Gaj” chodzi konkretnie o rynienki odprowadzające wodę poniżej powierzchni ogólnego wybetonowania . Bardzo fajne tylko że kiedyś ktoś się na tym zabije . Ja tylko dotkliwie się potłukłem bo upadając zasłoniłem głowę. Ktoś napisze trzeba uważać o wszem uważałem chciałem ominąć rozbujaną huśtawkę, przywieszoną do drzew . To był ułamek sekundy. ,,Dziękuję projektantowi” – nic się nie stało tylko stłuczenia.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.