Kolejny pożar w Józefowie

Wczoraj późnym wieczorem doszło do dużego pożaru w Józefowie przy ul. 3 Maja. Połowa budynku spłonęła, a druga część nadaje się tylko do rozbiórki. Trwa szacowanie strat i organizowanie pomocy dla poszkodowanych

fot. OSP Karczew

Drewniany budynek przy ul. 3 Maja składał się z dwóch części – prywatnej i komunalnej, która należy do miasta. Prawdopodobnie w tej pierwszej, w nocy z niedzieli na poniedziałek wybuchł pożar, który rozprzestrzenił się na dalszą część budynku. 

W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście jednostek: Wojewódzkie Służby Koordynacji Ratownictwa, JRG Otwock, a także druhowie z OSP Karczew, OSP Otwock Wielki, OSP Józefów, OSP Świdry Małe, OSP Otwock-Jabłonna i OSP Wólka Mlądzka. Nie zabrakło także dwóch zespołów ratownictwa medycznego, a także policji, pogotowia energetycznego i gazowego.

Niestety, mimo przeprowadzonej akcji, budynek nadaje się już tylko do rozbiórki. – Część należąca do prywatnego właściciela całkowicie spłonęła, w drugiej udało się uratować niektóre elementy wyposażenia, jednak sam budynek będzie rozebrany. Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyny pożaru – mówi rzeczniczka Józefowa Krystyna Olesińska.

Dobrą wiadomością jest to, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Pięć osób mieszkających dotychczas w budynku przebywa u swoich rodzin, a miasto poszukuje dla nich lokali zastępczych. Do zapewnienia pomocy poszkodowanym będą wykorzystane także dary zbierane dla uchodźców, m.in. środki czystości.

Sen

 

6 komentarzy do “Kolejny pożar w Józefowie

 • 21 marca 2022 o 17:25
  Permalink

  To w końcu 3 Maja czy Rozkoszna 7? Czy cały budynek był wyremontowany, czy tylko część należąca do miasta?

  Odpowiedz
  • 21 marca 2022 o 17:54
   Permalink

   Prywatna część to 3 maja. Komunalna to rozkoszna.

   Odpowiedz
   • 21 marca 2022 o 21:30
    Permalink

    Coś dużo ostatnio tych pożarów w okolicy. Dom i auto na Zawiszy. Teraz drewniak na Rozkosznej. Dziwnie to wygląda.

    Odpowiedz
 • 22 marca 2022 o 10:06
  Permalink

  i jaką pomoc dostaną ci ludzie?
  w swoim własnym interesie, powinni wystąpić o ukraińskie obywatelstwo (wikt, opierunek, dach nad głową, pierwsze miejsce w kolejce do lekarz i przedszkola)

  Odpowiedz
 • 24 marca 2022 o 08:04
  Permalink

  ciekawe za ile działka się sprzeda i kto co na niej wybuduje , znany schemat

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.