Naciągacze żerują na uchodźcach

Okropne wydarzenia na Ukrainie spowodowały, że nieuczciwe osoby chcą wykorzystać sytuację i dobre serce pomagających. Naciągacze nie tylko podają się za urzędników, lecz także przekonują, że skoro ktoś ma spory dom lub mieszkanie, musi przyjąć pod swój dach uchodźców, inaczej zostaną na niego nałożone wyższe podatki. Urzędnicy i policja zapewniają:  przyjmowanie gości z Ukrainy to wyłącznie dobra wola!

W ostatnich kilkunastu dniach do powiatu otwockiego zaczęło napływać mnóstwo uchodźców. Część z nich znajdowała schronienie w wyznaczonych tymczasowych azylach czy na plebaniach, jednak wielu mieszkańców otworzyło przed uchodźcami nie tylko serca, lecz także swoje domy i mieszkania. Okazało się, że nieuczciwe osoby chcą wykorzystać tę kryzysową sytuację.

– Niedawno zgłosił się do nas mieszkaniec, który otrzymał telefon od osoby podającej się za pracownika urzędu miasta. – Nieuczciwa osoba przekonywała naszego mieszkańca, że skoro ma duży dom, musi udostępnić go uchodźcom z Ukrainy. Jeśli tego nie zrobi, zostaną na niego nałożone wyższe opłaty za odbiór odpadów i podatek od nieruchomości – mówi Krystyna Olesińska, rzeczniczka prasowa burmistrza Józefowa. I ostrzega, że takie sytuacje mogą się zdarzać, ale mieszkańcy powiatu otwockiego powinni zachować ostrożność. – Przyjmowanie gości z Ukrainy jest wyłącznie dobrą wolą mieszkańca – podkreśla. O sprawie powiadomiono józefowski komisariat. Policjanci apelują, aby zgłaszać tego rodzaju telefony, zwłaszcza jeśli ktoś nas nęka lub zastrasza.

MJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.