Przywracają porządek na OKS-ie

Zaczęło się wielkie sprzątanie obiektów Otwockiego Klubu Sportowego. Trwają już prace remontowe w hotelu, a także porządkowanie terenu wokół budynków i na parkingach. Celem jest nie tylko poprawa estetyki, lecz także wygospodarowanie dodatkowego miejsca dla sportowców

fot. ZGM Otwock

Trwają prace remontowe na OKS-ie. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu Tomasz Winnicki na posiedzeniu komisji oświaty, kultury i sportu w środę, 16 marca poinformował, że wszyscy lokatorzy hotelu zostali już z niego wymeldowani, pomieszczenia hotelowe całkowicie opróżniono i wyczyszczono. Teraz są prowadzone prace elektryczne. MOKTiS sprawdza też możliwości przyłączenia obiektu do miejskich sieci ciepłowniczych i wodno-kanalizacyjnej. Szczególnie ważne jest nowe źródło ogrzewania, ponieważ koszt ogrzania budynku gazem oszacowano nawet na 80 tys. zł miesięcznie. MOKTiS planuje także wycofanie ruchu samochodowego z obiektu sportowego, żeby dla sportowców przygotować teren poza wykorzystywanym boiskiem i bieżnią. – Chcemy zebrać destrukt, który był przy hotelu. Nawieziemy tam ziemię, tworząc trawnik, żeby w sezonie letnim w tym miejscu mogły odbywać się ćwiczenia – informuje Winnicki. – Wjazd na parking będzie bezpośrednio z ul. Ślusarskiego i tę część oddzielimy od OKS-u – zapowiada dyrektor. MOKTiS reguluje także sprawę garaży, które znajdują się na terenie obiektów sportowych. – Prawdopodobnie wypowiemy dzierżawcom możliwość dzierżawy gruntu pod garaże – uprzedza.

Na pytanie, czy budynek hotelowy spełnia na tyle istotną funkcję, że należy go pozostawić, a nie wyburzyć, dyrektor MOKTiS-u odpowiada: – Na razie plan jest taki, aby nie inwestować dużych środków, tylko przywrócić budynek do użytkowania. Część instalacji na parterze została już wymieniona, zrobimy łazienki i sportowcy będą mogli z nich korzystać. Siłownię mamy w miarę przystosowaną i wyposażoną, szkoda z tego rezygnować. Zburzenie i postawienie budynku od nowa wymagałoby dużych nakładów i wiązałoby się z tym, że na co najmniej dwa lata nie byłoby możliwości korzystania z tego, co jest dostępne w hotelu – podsumowuje dyrektor.

SW/fot. Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Otwocku

One thought on “Przywracają porządek na OKS-ie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.