Wiara dodaje sił

Od kilku lat ciekawą tradycją podczas wielkiego postu jest udział w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych. To nowa forma duchowości, która przyciąga rzesze wiernych. U nas EDK odbędą się 1 kwietnia w otwockiej parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku i 8 kwietnia w parafii Miłosierdzia Bożego na Ługach i w Gliniance

Ekstremalna Droga Krzyżowa to ciekawy pomysł na przygotowanie się do świąt Wielkanocy. Są to rekolekcje w trudzie, skupieniu i walce z samym sobą. Ekstremalna, bo trzeba pokonać w nocy trasę liczącą (teoretycznie) minimum 40 km, samotnie lub w skupieniu, bez rozmów i pikników. „Musi boleć, by opuścić swoją strefę komfortu i powiedzieć Bogu: »Jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać« – brzmi motto EDK.

W piątek, 1 kwietnia EDK wyruszy o godz. 21 z parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku (pallotyni). W tym roku przygotowano tu aż sześć tras: Niebieską – św. Antoniego (40 km), Fioletową – św. Stanisława Kostki (42 km), Czerwoną – św. Tomasza (46 km), Brązową– św. Józefa (47 km), Zieloną– św. Wawrzyńca (50 km) i Pomarańczową – św. Andrzeja Boboli (79 km). Tydzień później, 8 kwietnia, podobne wydarzenie organizuje parafia Miłosierdzia Bożego na Ługach, również o godz. 21. Tu przygotowana jest 40-kilometrowa Trasa Niebieska – bł. Karoliny Kózkówny.

EDK w parafii św. Wawrzyńca w Gliniance rozpocznie się również 8 kwietnia o godz. 20. Tu do wyboru jest pięć tras: Zielona – św. Jana Nepomucena (30 km), Brązowa – Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca (30 km), Czarna – św. Josemarii Escrivy (44 km), Szkarłatna – Niepokalanego Serca Maryi (74 km) i Purpurowa – bł. Alvaro del Portillo (106 km). Więcej szczegółów i opisy tras można znaleźć na stronie www.edk.org.pl.

pds

One thought on “Wiara dodaje sił

  • 22 marca 2022 o 16:01
    Permalink

    Tu możesz poznać ile swego bólu, cierpienia, niewygody, chcesz ofiarować Bogu. Możesz poznać samego siebie. Życzę Wam z całego serca. Jak wyruszysz, staraj się wytrwać. Będę chciał Wam towarzyszyć modlitwą w tej intencji.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.