Kamil Choim złożył ślubowanie

– Dobry wynik w wyborach jest potwierdzeniem tego, że moja dotychczasowa praca i działalność jest tym, czego oczekuje lokalna społeczność. To duże zobowiązanie i motywacja do jeszcze większego zaangażowania – mówi Kamil Choim (KWW „NASZA GMINA – WSPÓLNA SPRAWA”), który we wtorek, 22 marca podczas specjalnie zwołanej sesji rady gminy złożył ślubowanie i objął stanowisko wójta gminy SobienieJeziory 

fot. Bożena Żelazowska FB

Barbara Michałowska

– Deklaruję, że zrobię wszystko, aby być blisko waszych spraw i udowodnić, że to był dobry wybór – zapewniał Kamil Choim tuż po złożeniu ślubowania. – Jako gospodarz gminy deklaruję również transparentność i chęć współpracy nie tylko z instytucjami i mieszkańcami gminy Sobienie-Jeziory, lecz także z instytucjami państwowymi, samorządowcami, sąsiadami i wszystkimi, którzy będą chcieli razem ze mną rozwijać naszą miejscowość. Moim głównym celem jest równomierny rozwój całej gminy, żebyśmy tworzyli miejsce, w którym wszyscy będą chcieli zostać – dodał nowy wójt. 

Kamil Choim złożył ślubowanie podczas sesji rady gminy we wtorek, 22 marca, która odbyła się w świetlicy wiejskiej w Sobieniach-Jeziorach. W uroczystej sesji oprócz radnych wzięli udział m.in. poseł Bożena Żelazowska, starosta Krzysztof Szczegielniak oraz włodarze gmin powiatu otwockiego, sołtysi, przedstawiciele instytucji gminnych, proboszcz miejscowej parafii i mieszkańcy. Minutą ciszy oddano cześć poprzedniemu wójtowi Stanisławowi Wirtkowi, który zmarł 5 grudnia ubiegłego roku. 

Nowy wójt Kamil Choim ma 37 lat, żonę i dwoje dzieci. Przez całe życie był i nadal jest związany z gminą Sobienie-Jeziory. W przeszłości mieszkał w Sobieniach-Jeziorach i Sobieniach Szlacheckich. Obecnie jest mieszkańcem Sobień Biskupich. Zawodowo przez 17 lat zajmował się handlem. Pracował na różnych stanowiskach przeważnie w dużych korporacjach. Od czterech lat był też radnym Rady Gminy Sobienie-Jeziory. Pełnił funkcję przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji oraz wiceprzewodniczącego komisji budżetu, planowania i finansów.

To urodzony społecznik. – Ostatnio współorganizowałem Bieg „Tropem Wilczym” – mówi. W przeszłości był inicjatorem wielu wydarzeń społeczno-kulturalnych. To on wymyślił w ubiegłym roku rajd rowerowy „Śladem gminy Sobienie-Jeziory”. Jako radny prowadzi także działalność popularyzatorską w internecie, m.in. za pomocą tego kanału w ubiegłym roku wspierał mieszkańców w walce o powrót autobusów. – Działam w internecie ponad rok. W tym czasie pomagałem mieszkańcom w ich codziennych problemach, podpowiadałem, jak załatwić sprawę w urzędzie. Współpracowałem też z sołtysami – dodaje nowy wójt.

Kamil Choim podkreśla, że w Sobieniach nikt nie spodziewał się przedterminowych wyborów na wójta. Gdy jednak zaszła taka konieczność, zdecydował się kandydować. Uważa, że praca wójta będzie kontynuacją jego dotychczasowych działań. – Chciałbym podziękować mieszkańcom gminy Sobienie-Jeziory, że poświęcili swój czas, poszli do urn, zagłosowali i poparli moją kandydaturę na wójta. Dobry wynik jest potwierdzeniem tego, że moja dotychczasowa praca i działalność jest tym, czego oczekuje lokalna społeczność. To duże zobowiązanie i motywacja do jeszcze większego zaangażowania – twierdzi.

O planach na urzędowanie mówi: – Dla mnie najważniejsza jest transparentność. Mieszkańcy muszą wiedzieć, co dzieje się w gminie, jak są wydawane pieniądze, muszą być im przekazywane informacje dotyczące inwestycji i realizowanych projektów. Chciałbym to robić podczas regularnych spotkań z mieszkańcami – przekonuje. – Jeśli ludzie będą świadomi, jak działa samorząd, chętniej włączą się w jego działania. Jeśli mają pomysł, niech nie boją się próbować go realizować. Pomogę im w tym – zapewnia.

Dla nowego wójta ważnym elementem zarządzania gminą jest także pozyskiwanie środków zewnętrznych. – Jako gmina zajmujemy pod tym względem ostatnie miejsce w powiecie. Nie chodzi oczywiście o to, by kogoś wyprzedzać, ale żeby dołączyć do grona beneficjentów. Jeśli gmina nie będzie realizowała większych inwestycji, mieszkańcy po prostu stąd uciekną. A chciałbym, żeby widzieli tu miejsce do życia na lata, na pokolenia – podkreśla Choim. Jako jedną z istotnych inwestycji do zrealizowania podaje np. budowę gminnego żłobka. – Wiadomo, że naszej gminy nie byłoby stać na wielomilionowe inwestycje. Mam nadzieję, że uda się je zrealizować dzięki programom rządowym i unijnym – dodaje.

Jako priorytety nowy wójt wymienia też dobrą współpracę z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i Kołami Gospodyń Wiejskich. Jego zdaniem mogą one zaktywizować kolejne grupy mieszkańców gminy. – Mam nadzieję, że inicjatywa dobrych zmian wyjdzie też od mieszkańców – przekonuje.

Funkcję wójta Kamil Choim będzie pełnił do końca kadencji. W przyszłym roku odbędą się wybory do władz samorządowych. Przedterminowe wybory w gminie rozpisano po śmierci wójta Stanisława Wirtka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.