Odświeżą rondo przy PKP

W najbliższy poniedziałek, 28 marca ma rozpocząć się remont ronda im. kpt. Zygmunta Migdalskiego. Utrudnienia dla kierowców potrwają przez miesiąc

Rondo u zbiegu ulic Kościelnej i Warszawskiej czekają dwa etapy prac. W pierwszym zostaną wymienione krawężniki, które będą granitowe, i kostka wokół pierścienia ronda. Prace mają zakończyć się ok. 30 kwietnia. Do tego czasu będą występować utrudnienia w ruchu.

W drugim etapie zostaną wykonane prace związane z zagospodarowaniem zieleni i otoczenia pasa drogowego wokół ronda. Zdaniem władz miasta po odświeżeniu teren będzie wyglądał dużo estetyczniej.

– Miejsca w centrum Otwocka, które są wizytówką miasta, muszą być wykończone w wysokim standardzie z wykorzystaniem materiałów typu granit. Takie prace wykonuje się raz na 40 lat. Musimy zmieniać też ich wizerunek równolegle z innymi ważnymi inwestycjami na terenie miasta – mówi prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

opr. Sen

2 komentarze do “Odświeżą rondo przy PKP

 • 24 marca 2022 o 13:33
  Permalink

  Estetyka estetyką, ale może lepiej byłoby zrobić nawierzchnię innych ulic.
  To jak wygląda:
  Pułaskiego (przy parku),
  Kościuszki (nieremontowana 20 lat i zniszczona podczas budowy Reymonta i budowy wiaduktu),
  Andriollego (też przy parku), woła o „pomstę do nieba”.
  A jeżeli już mowa o estetyce to nie można nie wspomnieć o dojeździe do Dworca PKP? Czy ta „wizytówka miasta” nie kole w oczy Prezydenta?

  Odpowiedz
 • 25 marca 2022 o 09:54
  Permalink

  „Miejsca w centrum Otwocka, które są wizytówką miasta, muszą być wykończone w wysokim standardzie z wykorzystaniem materiałów typu granit. Takie prace wykonuje się raz na 40 lat.”

  He he, to front dworca jeszcze sobie poczeka ze trzydzieści? W końcu raz na 40 lat. (Wiem, że kto inny jest za to odpowiedzialny, ale taki ładny cytat do wyrwania z kontekstu się trafił…)

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.