Wkrótce bezpłatne projekty świdermajerów

Władze Otwocka ogłosiły przetarg na opracowanie projektów budynków liczących do 70 metrów kwadratowych zawierających elementy architektury w stylu świdermajer. Dzięki temu powstaną trzy różne projekty, z których każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie skorzystać

Przy okazji niedawnej rozbiórki dwóch drewnianych budynków przy ul. Żeromskiego w Otwocku prezydent Jarosław Margielski zapowiedział, że w miejscu jednego z nich powstanie wzorcowy świdermajer ukazujący charakterystyczne cechy lokalnego stylu architektonicznego. Prezydent poinformował także, że zleci na koszt miasta opracowanie trzech różniących się od siebie projektów domów w stylu świdermajer o powierzchni do 70 metrów kwadratowych. Te projekty każdy chętny mieszkaniec będzie mógł bezpłatnie pobrać ze strony internetowej miasta. Ta zapowiedź właśnie nabiera realnych kształtów.

Miasto ogłosiło na początku marca zapytanie ofertowe na wykonanie trzech sztuk niezależnych, pełnych projektów budowlanych (obejmujących wszystkie branże) wraz z kosztorysami inwestorskimi i przedmiarami dla budynków jednorodzinnych do 70 metrów kwadratowych z elementami elewacji w stylu świdermajer. Projekty będą opracowane w zgodzie z ustawą z 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Wybrany autor projektu przeniesie prawa autorskie na miasto i udzieli zgody na dokonanie ewentualnych zmian w projekcie przez docelowych inwestorów. Miasto wymaga, aby projekty różniły się pod względem wizualnym, konstrukcyjnym i funkcjonalnym. Układ konstrukcyjny budynku powinien umożliwiać także zmiany układu funkcjonalnego wewnątrz budynku według indywidualnych upodobań.

Oferty będą zbierane do 11 kwietnia. Na razie nie wiadomo, kiedy pojawią się same projekty, bo termin realizacji stanowi jedną ze składowych oceny ofert.

SW

One thought on “Wkrótce bezpłatne projekty świdermajerów

  • 24 marca 2022 o 08:26
    Permalink

    a jakie będą warunki żeby z takiego projektu skorzystać? wchodzę na stronę Urzędu, ściągam projekt i buduję gdzie chcę?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.