PCZ przygotowuje kolejne dokumenty do połączenia szpitali

Trwają prace związane z połączeniem Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego pod auspicjami CMKP. 10 marca wicestarosta Paweł Zawada poinformował, że otwocki szpital przygotowuje kolejne dokumenty do analizy

SYLWIA WYSOCKA

Ponad dwa lata temu, 21 listopada 2019 roku, władze powiatu otwockiego, spółki PCZ i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP) podpisały list intencyjny o współpracy w obszarze medycznego kształcenia podyplomowego, podniesienia jakości usług, dostępności wiedzy i dydaktyki medycznej w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w placówkach ochrony zdrowia nadzorowanych przez powiat, w tym w szpitalu przy ul. Batorego 44 w Otwocku. Prawie rok później, 14 października 2020 roku, władze powiatu otrzymały jednoznaczne oświadczenie CMKP reprezentowanego przez dyrektora, prof. dr. n. med. Ryszarda Gellerta, w sprawie podejmowania dalszych działań, których efektem będzie połączenie na określonych warunkach Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego CMKP. I znów rok później, 30 listopada 2021 roku, powiat otwocki zawarł umowę z kancelarią prawną na obsługę działań służących urealnieniu współpracy z CMKP. Szczegóły są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa. – Liczymy na to, że dzięki współpracy placówka przy ul. Batorego zostanie w przyszłości szpitalem klinicznym szóstego poziomu referencyjności, koszyk usług medycznych będzie zupełnie inny, a mieszkańcy powiatu na tym skorzystają – skomentował ideę połączenia na jednym z posiedzeń komisji rady powiatu wicestarosta Paweł Zawada.

We wtorek, 10 marca, odpowiadając na interpelację radnej Jolanty Koczorowskiej, wicestarosta poinformował, że trwa kompletowanie kolejnych dokumentów, o które poproszono zarząd powiatu po tym, jak w grudniu ubiegłego roku do CMKP przesłano projekt ramowego porozumienia o współpracy. Zakłada on przekazanie wyodrębnionej części przedsiębiorstwa wchodzącego w skład PCZ na rzecz SPSK, nad którym bezpośredni nadzór sprawuje CMKP. Najpierw, w lutym bieżącego roku, przekazano do analizy dane dotyczące finansów, organizacji i kadr. Teraz trwa kompletowanie dokumentacji związanej m.in. z zatrudnieniem pracowników kadry medycznej. Dane zostaną poddane analizie, na ich podstawie będą realizowane dalsze działania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.