Rozbudują Warszawską od Norwida do Cybulskiego

Prawie 1 mln 700 tys. zł udało się pozyskać władzom Otwocka na przebudowę wyeksploatowanego odcinka ul. Warszawskiej. Na razie zostanie przebudowany fragment pomiędzy ulicami Cybulskiego i Norwida, ale prezydent już zapowiada starania o rozszerzenie zakresu inwestycji

fot. UM Otwocka

Wymagająca pilnego remontu ul. Warszawska doczeka się przebudowy. Miasto otrzymało na to zadanie 1 mln 696 tys. 628 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – Sukcesywnie poprawiamy infrastrukturę drogową także po wschodniej stronie torów. Ulica Warszawska jest jednym z priorytetów, dlatego cieszę się, że udało się nam pozyskać dofinansowanie, dzięki któremu jeszcze w tym roku stan tej ulicy znacząco się poprawi – mówi prezydent Jarosław Margielski.

Wniosek Otwocka, który otrzymał dofinansowanie, dotyczy rozbudowy ul. Warszawskiej na odcinku od ul. Cybulskiego do ul. Norwida. Na sesji rady miasta w środę, 23 marca radni zgodzili się na przeznaczenie z budżetu kwoty 1 mln zł jako wkładu własnego do tej inwestycji. W ramach zaplanowanych prac powstanie nowy chodnik i ścieżka rowerowa, zostanie wykonana podbudowa jezdni i nowa nawierzchnia oraz modernizacja infrastruktury odwodnieniowej. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Prezydent Margielski podkreślił, że inwestycja jest możliwa dzięki zaangażowaniu poseł Anity Czerwińskiej i premiera Mateusza Morawieckiego, dzięki którym włączono Otwock na listę rezerwową Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ponieważ wcześniej inwestycja na ul. Warszawskiej nie była objęta możliwością dofinansowania. Biuro prasowe otwockiego urzędu informuje także, że rządowe wsparcie na rozbudowę ul. Warszawskiej może być większe. Prezydent zwróci się jeszcze o zwię-kszenie dofinansowania na to zadanie.

SW, fot. UM Otwocka

3 komentarze do “Rozbudują Warszawską od Norwida do Cybulskiego

 • 28 marca 2022 o 21:25
  Permalink

  Po wybudowaniu tunelu ta ulica ma trzeciorzędne znaczenie.Dlaczego akurat ta?

  Odpowiedz
  • 30 marca 2022 o 11:39
   Permalink

   A dlaczego nie ta? Jedna z wielu otwockich dziurawych ulic do naprawienia. Jest to alternatywna trasa do Celestynowa, ale dziurawa i nikt tędy nie jeździ. Podobnie Armii Krajowej po drugiej stronie torów, równie dziurawa i przez to mało użytkowana. Dlatego cały ruch do Celestynowa skupia się na Andriollego i Poniatowskiego.

   Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2022 o 18:16
  Permalink

  No właśnie. Zdecydowanie lepszym kandydatem do remontu jest równoległa Armii Krajowej.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.