Stare przedszkole do rozbiórki

Wraca sprawa rozbiórki budynku przy ul. Krótkiej 9 w Otwocku, w którym kiedyś mieściło się przedszkole. Miasto szuka właśnie firmy, która w trzy tygodnie wykona prace rozbiórkowe i uporządkuje teren

SYLWIA WYSOCKA

Trzy lata temu „Linia” opisywała debatę otwockich radnych dotyczącą rozbiórki budynku dawnego przedszkola przy ul. Krótkiej 9. Już wtedy, w lutym 2019 roku, wydawało się, że dni parterowego budynku znajdującego się w sąsiedztwie świetlicy profilaktyczno-opiekuńczej przy ul. Marszałkowskiej, którą prowadzi Caritas, są policzone. Budynek usytuowany na działce należącej do miasta od lat stoi opustoszały, przyciągając m.in. bezdomnych i szukających wrażeń. Na początku 2019 roku radni zastanawiali się, czy korzystniejsze dla miasta będzie wyburzenie przedszkola, czy sprzedaż nieruchomości i scedowanie rozbiórki na przyszłego właściciela. Mógłby nim być deweloper, bo w okolicy jest zabudowa wielorodzinna.

Po trzech latach władze miasta zdecydowały, że zlecą rozbiórkę budynku dawnego przedszkola przy ul. Krótkiej. Jak poinformowało biuro prasowe otwockiego urzędu, budynek jest w złym stanie technicznym i już dawno został wyłączony z użytkowania. Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa stanowi zagrożenie pożarowe dla sąsiednich zabudowań, dlatego zostały podjęte działania zmierzające do jego rozbiórki.

W środę, 16 marca miasto ogłosiło zaproszenie do złożenia oferty cenowej na wyburzenie przedszkola wraz z fundamentami do poziomu posadowienia oraz uporządkowanie terenu. Rozbiórka będzie prowadzona zgodnie z decyzją starosty otwockiego z 23 lutego 2022 roku i według projektu będącego w posiadaniu otwockiego urzędu. Czas na prace rozbiórkowe i porządkowe to 21 dni od daty podpisania umowy, oferty będą zbierane do końca marca.

Jak informuje biuro prasowe, decyzję co do przyszłości działki przy ul. Krótkiej podejmie rada miasta, przyjmując stosowną uchwałę. Rozważane są różne warianty, w tym sprzedaż nieruchomości, jeśli koniunktura na rynku się utrzyma. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.