Rondo w ciągu pół roku

Władze miasta ogłosiły przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Hożej i Andriollego w centrum Otwocka. Zgodnie z założeniami w drugiej połowie roku, po wykonaniu inwestycji, wreszcie upłynni się ruch w tym newralgicznym miejscu

Skrzyżowanie ulic Andriollego i Hożej to niesławny punkt na drogowej mapie Otwocka. Długi czas oczekiwania na możliwość włączenia się do ruchu jest tylko jednym z problemów. Często dochodzi tu do wymuszeń, kolizji i stłuczek. Piesi też nie czują się w tym miejscu komfortowo, choć to bardzo ruchliwe skrzyżowanie w centrum miasta. Na szczęście ta sytuacja niedługo ma ulec zmianie.

W czwartek, 17 marca w Biuletynie Informacji Publicznej otwockiego urzędu miasta została opublikowana wiadomość o przetargu na długo zapowiadaną budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Andriollego i Hożej. Jak czytamy, w projekcie zaplanowano rondo o czterech wlotach ze średnicą zewnętrzną ronda wynoszącą 26 metrów – dobrano ją, uwzględniając przejazd pojazdów normatywnych oraz jak najmniejszą ingerencję w istniejącą infrastrukturę terenu. Na rondzie jezdnia ma mieć szerokość pięciu i pół metra, zaprojektowano także centralną wyspę o średnicy 10 metrów. Pierścień ronda ma mieć szerokość dwóch i pół metra –  wyspa centralna będzie nieprzejezdna. Zgodnie z projektem wokół ronda powstaną chodniki o szerokości minimum dwóch metrów. Jak zaznaczył projektant, zastosowane rozwiązania wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i warunków ruchu pojazdów.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 4 kwietnia. Sama inwestycja – o ile wykonawca zostanie wybrany w przetargu – ma zostać zrealizowana do dwóch miesięcy od daty podpisania protokołu wprowadzenia na budowę. Przewidywany termin rozpoczęcia prac to przełom czerwca i lipca.

SW

One thought on “Rondo w ciągu pół roku

  • 30 marca 2022 o 11:29
    Permalink

    A droga dla rowerów? Wzdłuż Andriollego DDR urywa się ze 30 metrów od planowanego ronda. Czy przebudowa ronda nie jest okazją, żeby połączyć tą drogę z pieszo-rowerowym chodnikiem wzdłuż Hożej?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.