Ukradł z recepcji kasetkę z gotówką

Do śmiałej kradzieży doszło w jednym z hoteli w powiecie otwockim, gdzie złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi recepcjonistki i ukradł kasetkę, w której było kilka tysięcy złotych. Policja wytropiła i zatrzymała 33-latka, któremu grozi do pięciu lat więzienia

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. 33-latek kręcił się po jednym z hoteli w powiecie otwockim, udając gościa, ale w rzeczywistości obserwował recepcję, gdzie znajdowała się kasetka z gotówką. W pewnym momencie, gdy recepcjonistka zajęła się obowiązkami służbowymi, złodziej wykorzystał jej nieuwagę. – Sprawca ukradł zza lady metalową kasetkę, w której było ponad 5 tys. zł – mówi mł. asp. Paulina Harabin, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Złodziej uciekł, ale sprawą zajęli się policjanci z posterunku w Wiązownie. Po kilkunastu godzinach od kradzieży funkcjonariusze wytropili go w powiecie piaseczyńskim. – Okazało się, że za kradzieżą kasetki z gotówką stoi 33-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, którego policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym kokainę – zaznacza mł. asp. Harabin. I dodaje, że 33-latek trafił do policyjnej celi. – Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków – podkreśla policjantka. Za popełnione czyny grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

MJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.