Kolorowe jarmarki

Rękodzieło, świąteczne ozdoby i smakołyki – to wszystko znajdziemy na przedświątecznych kiermaszach organizowanych w weekend w Karczewie (sobota, 2 kwietnia) i Kołbieli (niedziela, 3 kwietnia)

fot. Głos Karczewa

Jarmarki Walbachowskie są organizowane na karczewskim rynku od kilku lat dwa razy w roku, przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. To nawiązanie do wielowiekowej tradycji takich targów znanych od średniowiecza. Przypominają zapomnianą postać słynnego, XVI-wiecznego warszawskiego kupca Melchiora Walbacha, do którego należała niegdyś wieś Ostrówiec. W programie sobotniego jarmarku w Karczewie są występy dzieci i młodzieży z gminnych przedszkoli i szkół oraz warsztaty plastyczne ze stowarzyszeniem „W stronę słońca”. Jarmark potrwa w godzinach od 9 do 13. Rękodzielnicy chętni do wystawienia swojego stoiska wciąż mogą zgłaszać się do Centrum Kultury i Sportu w Karczewie.

Z kolei w niedzielę kiermasz odbędzie się na rynku w Kołbieli. Będzie to okazja do kupienia wszystkiego, czego potrzebujemy na wielkanocne stoły, od stroików, palm i innych ozdób, po tradycyjne wyroby kulinarne, m.in. wędliny i ciasta. Będzie także targ staroci. W programie wydarzenia są także warsztaty, konkursy, zabawa w szukanie jajeczek, spektakl „Księżniczka Rosa i Klimek”, rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego i występ dzieci z Akademii Smyka. Początek o godz. 9.30, zakończenie około godz. 15.

pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.