Otwock wprowadza zapisy na złożenie wniosku o PESEL

Urząd Miasta Otwocka wprowadził zapisy na złożenie wniosku o nadanie numeru PESEL dla obywateli Ukrainy. Ma to usprawnić obsługę uchodźców i wyeliminować kolejki

fot. UM Otwocka

Od początku uruchomienia możliwości nadawania numeru PESEL obywatelom Ukrainy punkt obsługi w CityBoksach na terenie urzędu miasta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na miejscu jest możliwość bezpłatnego wykonania zdjęć i kopii dokumentów.  Jest też osoba znająca język ukraiński, która pomaga załatwić wszelkie formalności.

Aby usprawnić system obsługi uchodźców w Otwocku zostały wprowadzone zapisy na złożenie wniosku o nadanie numeru PESEL. – To rozwiązanie jest bardzo dobre. Zapisy  i obsługa obywateli Ukrainy przebiegają sprawnie i bez problemów. Do czwartku, 31 marca wydaliśmy już ok. 1900 numerów PESEL – informuje Bożena Kałowska, zastępca naczelnika Wydziału Obsługi Mieszkańców i Podmiotów Gospodarczych w Urzędzie Miasta Otwocka.

Zapisy na złożenie wniosku o nadanie numeru PESEL odbywają się w punkcie informacyjnym, który znajduje się przy bramie wjazdowej na teren urzędu miasta od strony ul. Hożej. Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 11 i od 14 do 15. Na miejscu jest też osoba znająca język ukraiński. W punkcie informacyjnym obywatele Ukrainy dostają wniosek do wypełnienia, mogą też od razu bezpłatnie zrobić zdjęcie i uzyskać niezbędne informacje. Następnie z wypełnionym wnioskiem i dokumentami zgłaszają się w wyznaczonym terminie do CityBoksów.

Godziny otwarcia CityBoksów pozostają niezmienione. Są one czynne w poniedziałek w godzinach 8-18, a od wtorku do piątku od godz. 8 do godz. 16. Dodatkowe dyżury odbywają się w poniedziałek w godz. od 18 do 20, od wtorku do piątku w godz. 16-20 i w soboty od godz. 8 do 18.

opr. Sen

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.