Najlepsze przedstawienia po angielsku: Finał „MiniGlobe” już w czwartek

Finał Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „MiniGlobe” odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury. Będzie można obejrzeć najlepsze ze zgłoszonych przedstawień

MiniGlobe” to konkurs, w którym są oceniane krótkie (maksymalnie 20-minutowe) szkolne przedstawienia w języku angielskim. Ich forma i tematyka są dowolne. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach – szkół podstawowych i średnich. Po siedmiu edycjach w CV Liceum im. Z. Herberta na warszawskiej Białołęce i dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią w tym roku przegląd odbywa się w józefowskim Miejskim Ośrodku Kultury.

Po pierwszym etapie, w którym jury oceniało nagrania spektakli przesłane drogą elektroniczną, wyłoniono 12 finalistów. Wystąpią oni na żywo na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury już w najbliższy czwartek, 7 kwietnia. – Są to cztery zespoły z liceów zakwalifikowanych do VIII edycji w 2020 roku, która nie odbyła się z powodu pandemii, cztery zespoły z innych liceów oraz cztery ze szkół podstawowych. Dodam też, że Gdański Teatr Szekspirowski objął „MiniGlobe” swoim patronatem – informuje koordynująca wydarzenie Karolina Kantorowicz.

Pokazy rozpoczynają się o godz. 9 i potrwają do 15.30. Rozdanie nagród zaplanowano około godz. 16. Wstęp na przegląd jest wolny. Patronem medialnym wydarzenia jest „Linia Otwocka”.

pds

 

Program przeglądu

godz. 9 – Józefów, „Chocolate Factory”

godz. 9.30 – Ząbki, „Romeo and Juliet”

godz.10 – Warszawa, „Matilda”

godz. 10.30 – Gdańsk, „Fun House”

godz. 11.10 – Józefów, „Why did she die?”

godz. 11.50 – Warszawa, „Romeo and Juliet”

godz. 12.25 – Gdańsk, „Go back for murder”

godz. 12.45 – przerwa

godz. 13.15  – Tarnobrzeg, „Cinderella”

godz. 13.35 – Inowrocław, „Such a situation”

godz. 14.05 – Bielsko-Biała, „Little Black Riding Hood – The true story”

godz. 14.35 – Andrychów, „The morality of Mrs. Dulska”

godz. 15.05 – Przemyśl, „Lord of the Flies”

godz. 16.00 – ogłoszenie wyników

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.