Pijana matka wiozła dziecko

To mogło skończyć się tragedią. Kompletnie pijana 33-latka jechała z małą córeczką jedną z lokalnych dróg w Karczewie. Jej pijacką jazdę zauważyli policjanci, którzy od razu interweniowali i zatrzymali kobietę. Dziewczynka trafiła pod opiekę rodziny

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 33-letnia mieszkanka powiatu otwockiego. Kobieta była kompletnie pijana, gdy we wtorek po południu wsiadła do samochodu razem ze swoją dwuletnią córeczką i ruszyła w drogę. 33-latka jechała slalomem karczewskimi drogami. – Czujni policjanci z wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na peugeota, którego styl jazdy wskazywał, że kierująca nim osoba może być pod wpływem alkoholu. I nie mylili się – podkreśla mł. asp. Paulina Harabin, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Na ul. Wiślanej w Karczewie funkcjonariusze udaremnili kobiecie dalszą jazdę. – Podczas kontroli okazało się, że autem kierowała 33-latka, która wykazała się podwójną nieodpowiedzialnością. Policjanci od razu wyczuli od niej alkohol. Okazało się, że kobieta nie tylko znajdowała się pod wpływem alkoholu, lecz także naraziła swoją dwuletnią córeczkę na poważne niebezpieczeństwo. Na szczęście dziewczynka była w foteliku – dodaje mł. asp. Harabin. – Badanie alkomatem wykazało, że 33-latka miała blisko dwa promile alkoholu w organizmie – podkreśla rzeczniczka prasowa otwockiej komendy.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Dziewczynką zaopiekowali się członkowie rodziny, a nieodpowiedzialna matka trafiła do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiała, usłyszała zarzuty. Kobieta odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu i narażenie swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia, za co grozi jej do pięciu lat więzienia. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

fot. KPP Otwock

MJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.