Znów przetarg na plażę

Miasto Otwock ogłosiło konkurs na zorganizowanie plaży miejskiej przy ul. Turystycznej nad Świdrem. Tym razem szuka podmiotu, który poprowadzi plażę przez dwa sezony w miesiącach letnich w tym i przyszłym roku

SYLWIA WYSOCKA

W ubiegłym roku odbył się konkurs na prowadzenie plaży miejskiej przez trzy sezony w latach 2021-2023. Wiceprezydent Otwocka Paweł Walo tłumaczył, że miasto postanowiło zlecić prowadzenie plaży nie przez jeden sezon, ale przez trzy sezony, bo miało to m.in. korzystnie wpłynąć na cenę usługi. Skończyło się niestety tym, że 22 lipca 2021 roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku wydała decyzję o wstrzymaniu działalności gastronomicznej prowadzonej na plaży miejskiej przy ul. Turystycznej przez wyłonioną w konkursie firmę S.U.P.E.R. Piotr Dopierała. Pracownicy sanepidu podczas kontroli lokalu na plaży stwierdzili szereg nieprawidłowości, które stanowiły naruszenie rozporządzenia w sprawie higieny środków spożywczych oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Z protokołu kontroli wynikało, że podmiot, który prowadził tam działalność gastronomiczną, nie przestrzegał obowiązujących wymagań higieniczno-sanitarnych. Władze miasta zapowiedziały wtedy, że przeanalizują zapisy umowy pod kątem wyciągnięcia konsekwencji wobec podmiotu, który prowadził plażę miejską. Współpraca zakończyła się przed upływem trzech lat.

Obecnie miasto ogłosiło konkurs na prowadzenie plaży przez dwa kolejne sezony, od 1 czerwca do końca sierpnia w tym i w przyszłym roku z możliwością kontynuacji w sezonie zimowym.

Do obowiązków organizatora plaży w zwyczajowym miejscu po wschodniej stronie ul. Turystycznej będzie należeć najpierw przygotowanie terenu, czyli uprzątnięcie, uzupełnienie go piaskiem wiślanym, przygotowanie sceny o powierzchni 15 metrów kwadratowych oraz położenie desek przy barze i zejściu do wody. Zagospodarowanie części gastronomicznej ma polegać na ustawieniu minimum ośmiu kompletów stołów i parasoli plażowych, zapewnienie 40 leżaków, zorganizowanie punktu gastronomicznego z wyposażeniem i obsługą, prowadzenie dwóch barów z „bogatą ofertą gastronomiczną” (minimum trzy potrawy mięsne i jedna wegańska) oraz zadbanie o estetyczny wygląd całego punktu gastronomicznego i jego otoczenia. Oprócz dbałości o bezpieczeństwo, porządek i czystość plaży organizator jak zwykle przygotuje boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci i przeprowadzi w sezonie co najmniej dwie imprezy rekreacyjno-kulturalne.

Organizator plaży będzie mógł prowadzić swoją działalność także zimą, np. dla osób morsujących nad Świdrem. Zagospodarowanie plaży będzie stanowić wtedy altana z żeliwnym paleniskiem. Podmiot, który poprowadzi plażę, poznamy niebawem – oferty można było składać do 6 kwietnia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.