Plastikowy bubel nad balkonami

To mogło zakończyć się tragicznie. Kilka dni temu daszki zamontowane nad balkonami na ostatnich piętrach bloków na osiedlu przy ul. Batorego w Otwocku nie wytrzymały wiosennego ataku zimy. Część plastikowych daszków wygięła się pod ciężarem mokrego śniegu i z hukiem spadła. Władze spółdzielni przyznają: – Kupiliśmy bubel!

fot. Pan Grzegorz

AGNIESZKA JASKULSKA

Balkon w bloku pełni ważną funkcję i stanowi osobistą przestrzeń dla mieszkańców. Jak się okazuje, nie zawsze jest to jednak bezpieczna przestrzeń. Rok temu w blokach na osiedlu „Batorego”, którym administruje Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa, na ostatnich piętrach zamontowano daszki. Miały one chronić balkony przed opadami deszczu czy śniegu. Na początku kwietnia, gdy doszło do załamania pogody i spadło mnóstwo śniegu, część daszków nie wytrzymała warunków atmosferycznych.

 – Zrzuciłem szczotką część śniegu, ale to niewiele pomogło, bo konstrukcja daszku była plastikowa – tłumaczy pan Grzegorz, mieszkaniec bloku na osiedlu przy ul. Batorego. – Część daszków wygięła się pod ciężkim śniegiem, a kilka z nich dosłownie pofrunęło. Dobrze, że spadające z dużej wysokości elementy nikomu nie zrobiły krzywdy – podkreśla pan Grzegorz. I dodaje, że sprawa została zgłoszona do OSM. – Przyjechali, ale nie zabrali wszystkich uszkodzonych daszków. Ten nad moim balkonem obijał się przez całą noc. Bałem się, że wybije okno – mówi mieszkaniec.

O sprawę daszków zapytaliśmy Józefa Smorąga, prezesa OSM. – Pierwszym osiedlem, gdzie montowaliśmy daszki nad balkonami, było to przy ul. Batorego. Zadanie realizowaliśmy rok temu. Chodzi o 22 daszki o plastikowej konstrukcji. Niestety, okazały się wadliwe. Kupiliśmy bubel – przyznaje prezes OSM. – To była tylko jedna seria tego typu, bo kolejne daszki, które montujemy na innych osiedlach, są solidne, aluminiowe. Dlatego te 22 daszki o plastikowej konstrukcji na osiedlu „Batorego” zostaną wymienione na nowe, aluminiowe – zapewnia prezes Smorąg.

fot. Pan Grzegorz

One thought on “Plastikowy bubel nad balkonami

 • 11 kwietnia 2022 o 17:15
  Permalink

  OSM miesiąc w miesiąc otrzymuje od mieszkańców olbrzymie pieniądze z tytułu funduszu remontowego a zobaczcie Państwo w jakim stanie na osiedlu Batorego (i zapewne innych) są klatki schodowe. Nie były malowane od kilkunastu lat, wiele okien na klatkach jest niewymienionych a z balkonów odpadają płytki!
  Nikt nic nie robi więc mieszkańcy niech nie liczą nawet na naprawę tych dziadowskich daszków. O wymianie nie wspomnę…
  Prima Aprilis już był Panie Prezesie

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.