Dzieci w świecie poezji: Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Otwocku-Wólce Mlądzkiej organizuje Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. W tym tygodniu mija termin zgłoszeń uczestników, a finał odbędzie się w piątek, 20 maja w Teatrze Miejskim im. S. Jaracza

Konkurs odbywa się pod hasłem „Zaczarowany świat poezji dziecięcej”. Jest skierowany do lubiących poezję uczniów ze wszystkich otwockich szkół podstawowych. Mogą oni wybierać dowolne utwory z całego bogactwa antologii poezji dziecięcej. Wszystkie placówki na etapie szkolnym wyłaniają po jednym uczniu w każdej z trzech kategorii wiekowych (klasy 0-1, klasy 2-3 i klasy 4). Dzieci prezentują się w czasie nieprzekraczającym trzech minut. Oceniane są: dobór i opanowanie tekstu, właściwa interpretacja utworu, dykcja, postawa recytatorska. Szkoły mogą zgłaszać się do 15 kwietnia, a listę laureatów pierwszego etapu powinny przekazać najpóźniej do 12 maja. Finaliści spotkają się w otwockim teatrze w piątek, 20 maja.

– Naszymi celami są: popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów, rozbudzanie ekspresji i wrażliwości estetycznej, doskonalenie prawidłowego interpretowania tekstu, podnoszenie poziomu kompetencji językowych i zasobu słownictwa, a wreszcie integrowanie dzieci z różnych placówek – wyjaśnia Elżbieta Dziewulska, koordynująca konkurs nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Placówkę w organizacji wydarzenia wspiera Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Otwocka, a „Linia” jest patronem medialnym. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel.  22 779 25 22.

pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.