Wiosenne warzywa na Praskiej Giełdzie Spożywczej

Świeże warzywa i owoce to znaczący segment sprzedaży żywności na Praskiej Giełdzie Spożywczej. Z możliwości zaopatrzenia się w te produkty na Giełdzie korzystają zwłaszcza klienci i handlowcy z północnej i wschodniej części aglomeracji stołecznej i Mazowsza

Sprzedaż warzyw i owoców na Praskiej Giełdzie Spożywczej prowadzą wyłącznie polskie firmy hurtowe specjalizujące się w handlu tymi produktami. Należą do nich: Banaszek, Bartosiak, Bocial, Burdelas, Górecki, Gryciuk, Kyn-pol, Michalski, Naszewska, Pióro, Pro Exo, Roma, Ślepowrońska, Świątkiewicz. Dzienny wolumen ich sprzedaży to setki ton produktów, które trafiają do małych i średnich sklepów ogólnospożywczych, warzywniaków, na targowiska, a także do restauracji, barów, punktów zbiorowego żywienia czy też jako zaopatrzenie firm cateringowych.

Produkty te, zwłaszcza wczesnowiosenne warzywa, kojarzą się ze świeżością i witaminami – tak bardzo poszukiwanymi po okresie zimowym przez wymagających polskich konsumentów.

W okresie od marca do maja warto jak najczęściej włączać nowalijki do swojej diety. Codzienne jedzenie dużej ilości warzyw to podstawowy element zdrowej i zbilansowanej diety oraz warunek dobrego stanu zdrowia.

Hurtownie na Praskiej Giełdzie Spożywczej oferują wysokiej jakości polskie produkty dzięki kontraktom ze sprawdzonymi lokalnymi producentami.

Czas wiosenny i przedświąteczny to okres intensywnej sprzedaży młodych warzyw spod osłon, nazywanych potocznie nowalijkami. Polskie nowalijki cieszą się większym zainteresowaniem klientów niż te zagraniczne, ponieważ są świeższe i uchodzą za lepiej przyswajalne – w procesie wegetacji używa się mniejszej ilości środków chemicznych, więc warzywa mają lepsze walory smakowe.

W pierwszym tygodniu kalendarzowej wiosny najwięcej jest takich nowalijek jak: czosnek, cebula dymka, pomidory, ogórki, szczypiorek, koperek, kapusta, sałata, kalarepa, rzodkiewka, nać pietruszki, botwina, marchew, szpinak i młode ziemniaki. Ich ceny są konkurencyjne w stosunku do innych miejsc sprzedaży – w większości przypadków są one zbliżone do cen ubiegłorocznych bądź się od nich nie różnią.

Praska Giełda Spożywcza S.A.
ul. Piłsudskiego 180
05-091 Ząbki

tel. 22 77 15 700
biuro@pgsgrupa.pl

materiał płatny

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.