Wytańczyli podwójne złoto

Igor Szostak, mieszkaniec gminy Karczew i uczeń SP nr 4 w Otwocku, ze swoją taneczną partnerką Natalią Witkowską zajęli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Lublinie w kategorii tańców latynoamerykańskich. To nie koniec sukcesów. Podczas Grand Prix Polski w tańcach standardowych zajęli finałowe szóste miejsce, a na zawodach w Wieliczce para wytańczyła podwójne złoto. O sukcesach młodych tancerzy, którzy podbijają parkiet, „Linia” pisała pod koniec ubiegłego roku

Igor i Natalia tańczą ze sobą zaledwie od roku, a już mają na koncie wiele sukcesów, m.in. we wrześniu ubiegłego roku zajęli piąte miejsce podczas mistrzostw świata w kombinacji 10 tańców. Chodzi o styl standardowy: fokstrota, walc wiedeński czy angielski, tango i quickstep, a także styl latynoamerykański: pasodoble, sambę, jive’a, cha-chę czy rumbę. – Obecnie Igor i jego taneczna partnerka Natalia w swojej kategorii wiekowej są w czołówce najlepszych par do lat 16 w Polsce – podkreśla z dumą Maria Szostak, mama nastolatka. I zapewnia, że Igor i Natalia nie spoczęli na laurach. – Cały czas intensywnie trenują i biorą udział w szkoleniach z mistrzami świata czy Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich – podkreśla pani Maria.

Ten wysiłek przyniósł kolejne nagrody i sukcesy. Niedawno odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca w Lublinie, podczas którego para zajęła w konkursie premium pierwsze miejsce w tańcach latynoamerykańskich. Lista sukcesów jest dłuższa. W Halinowie, gdzie odbyło się Grand Prix Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, w kategorii 14-15 lat w tańcach standardowych Igor i Natalia awansowali do finału, w którym zajęli szóste miejsce, a w tańcach latynoamerykańskich dotarli do półfinału i byli 13. parą. Podczas innych zawodów, które odbyły się 13 marca w Wieliczce, para wytańczyła podwójne złoto w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, zdobywając komplet punktów. Dzięki temu Igor i Natalia awansowali do wyższej (B) klasy tanecznej w tańcach standardowych. – To najwyższa klasa taneczna w kategorii wiekowej 14-15 lat, w której obecnie startują Igor i Natalia – tłumaczy pani Maria.

Młodzi tancerze i ich opiekunowie zdają sobie sprawę, że za każdym sukcesem stoi sztab ludzi. Dlatego dziękują za zaangażowanie i pomoc trenerom Marzenie i Marcinowi Sochackim, Olegowi Bogatishchevowi, Anecie i Łukaszowi Pawlakom i Michałowi Miniewiczowi. Podziękowania kierują także dla Parus Image za stylizację fryzur oraz Move Atelier, Art Fashion i Vicante za stroje, dzięki którym tancerze mogli błyszczeć na parkiecie podczas zawodów.

Igor i Natalia inspirują także rówieśników. Niedawno para zaprezentowała swoje taneczne umiejętności w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Otwocku, w której uczy się Igor. Publiczność była zachwycona ich występem.

AJka

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.