Z sercem na dłoni. Konkurs plastyczny wspierający uchodźców

Powiatowy Konkurs Plastyczny w tym roku odbywa się pod hasłem „Serce dla Ukrainy”. Jest skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu otwockiego

Konkursowym wyzwaniem jest przygotowanie plakatu promującego okazywanie solidarności i pomaganie obywatelom Ukrainy. Praca powinna być płaska o maksymalnym rozmiarze A2 i wykonana dowolną techniką, np. kolaż płaski, malarstwo, rysunek, grafika komputerowa, fotografia artystyczna, wyklejanka. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jedną pracę wykonaną indywidualnie. Regulamin przewiduje cztery kategorie wiekowe: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3, uczniowie klas 4-8 i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

– Myślami, a przede wszystkim sercem, jesteśmy z naszymi wschodnimi sąsiadami, w których kraju toczy się wojna. Chcąc nawiązać przyjacielskie relacje między dziećmi z Polski i Ukrainy, a także propagować wśród dzieci i młodzieży z naszego regionu okazywanie pomocy i solidarności uciekającym przed wojną Ukraińcom, ogłaszamy wyjątkowy konkurs plastyczny „Serce dla Ukrainy” – mówi starosta Krzysztof Szczegielniak.

Dla laureatów trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Podpisane prace należy sfotografować lub zeskanować i przesłać na adres e-mail: kultura@powiat-otwocki.pl do piątku, 13 maja. „Linia Otwocka” jest patronem medialnym konkursu.

pds

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.