Urzędnik przyjedzie do domu

Jesteś seniorem, osobą z niepełnosprawnością, trudno ci samodzielnie dotrzeć do urzędu? Zadzwoń, a urzędnik przyjedzie do twojego domu. Gmina Józefów uruchamia usługę „mobilny urzędnik”

Mobilny urzędnik” to rodzaj wsparcia w załatwianiu spraw urzędowych. Przedstawiciel miasta przyjedzie do miejsca zamieszkania na terenie Józefowa, pomoże w wypełnieniu wniosku, przyjmie go i dostarczy do urzędu. Z nowej usługi mogą skorzystać osoby fizyczne powyżej 70. roku życia oraz osoby legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym (bez względu na wiek). – W szczególnych przypadkach, uzasadnionych stanem zdrowia, przewiduje się umożliwienie jednorazowego skorzystania z usługi innym osobom po wcześniejszym indywidualnym przeanalizowaniu zgłoszenia i wykluczeniu możliwości udzielenia pełnomocnictwa do załatwienia sprawy innej osobie – informują józefowscy urzędnicy.

Mieszkaniec, który chce skorzystać z takiego wsparcia, musi za każdym razem zgłosić tę potrzebę koordynatorowi. Można to zrobić mailowo (k.bogucka@józefów.pl) lub telefonicznie (22 779 00 10) w godz. 10-14 (w dni robocze od poniedziałku do piątku). Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko zainteresowanego, adres, przedmiot usługi i numer kontaktowy. „Wyjazdy do klienta będą realizowane w środy (w dni robocze) w godz. 10-14 po wcześniejszym ustaleniu i potwierdzeniu z osobą zainteresowaną” – czytamy w komunikacie na stronie urzędu miasta. Usługa jest świadczona nieodpłatnie i wyłącznie na zgłoszenie.

W ramach usługi „mobilny urzędnik” mieszkaniec będzie mógł dokonać m.in. wpisów do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny, zgłosić zamiar usunięcia drzewa czy otrzymać zaświadczenia, wypis i wyrys z planu miejscowego (pełen katalog spraw, jakie można załatwić w formule mobilnej, określa regulamin usługi dostępny na stronie www.jozefow.pl).

Igor

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.