Ostatnie prace przy „Ósemce”

Prace związane z budową Szkoły Podstawowej nr 8 w Wólce Mlądzkiej idą zgodnie z harmonogramem i mają się ku końcowi. Niedawno miasto ogłosiło przetarg na wyposażenie placówki. Uczniowie „Ósemki” dostaną nowe meble, sprzęt komputerowy i multimedialny. Termin oddania budynku do użytku nie jest zagrożony, uczniowie mają rozpocząć naukę od 1 września 2022 roku

Mieszkańcy Wólki Mlądzkiej czekają na nową szkołę, w której ich dzieci będą mogły uczyć się już od nowego roku szkolnego. Jak poinformowało biuro prasowe urzędu miasta, termin zakończenia prac, odbioru i uzyskania pozwolenia na użytkowanie nowego budynku SP nr 8 upływa 30 czerwca br. i nie jest on zagrożony. W wakacje ma odbyć się przeprowadzka starej szkoły do nowego budynku oraz wyburzenie i budowa łącznika pomiędzy głównym budynkiem a salą gimnastyczną. Uczniowie naukę w nowej szkole mają rozpocząć 1 września 2022 roku.

Miasto zapewnia, że roboty budowlane postępują zgodnie z harmonogramem, całą inwestycję zrealizowano już w 80 proc. Zagospodarowano teren wokół szkoły, gdzie są bieżnie, boisko i plac zabaw. W środku budynku wykonano instalację centralnego ogrzewania, elektryczną, teletechniczną i wodno-kanalizacyjną, na ukończeniu jest montaż instalacji wentylacyjnej.

W salach zamontowano podwieszane sufity, dobiegają końca prace w korytarzach. Ułożono płytki w holu na parterze, w szatni i w kuchni. Gotowe są łazienki, zamontowano zestawy podtynkowe WC, stelaż, balustrady. Trwa zagospodarowanie terenu przed budynkiem. Wykonano drenaż całego terenu. Przeprowadzono też termomodernizację sali gimnastycznej. Jest nowa elewacja i docieplenie dachu. Wymieniono instalacje c.o. i elektryczną, a także okna i drzwi oraz starą podłogę na nową. Zakupiono nowe regulowane kosze do gry w koszykówkę.

7 kwietnia miasto ogłosiło przetarg na wyposażenie placówki. Zostaną zakupione zarówno nowe meble, jak i sprzęt komputerowy. Umeblowanie obejmuje m.in. meble biurowe, regały, gabloty na puchary, zamykane szafki szatniowe i na plecaki oraz pojemniki na odpady segregowane. Specjalne umeblowanie trafi do poszczególnych pracowni przedmiotowych, świetlicy, stołówki i gabinetów specjalistycznych. Zamówienia na wyposażenie holi obejmują m.in. sofy, siedziska, gabloty i tablice korkowe. Do gabinetu dyrektora, podobnie jak do sekretariatu, będą zamówione meble utrzymane w białej kolorystyce. Wszystkie mają posiadać odpowiednie atesty i certyfikat uprawniający do użytkowania ich w placówkach oświatowych.

Poza meblami zostanie zakupiony sprzęt elektroniczny, m.in. osiem monitorów z wbudowanymi komputerami, kamerami i akcesoriami, a także statywy, 14 dysków do modernizacji komputerów stacjonarnych i tyle samo klawiatur i myszek.

SW

3 komentarze do “Ostatnie prace przy „Ósemce”

 • 19 kwietnia 2022 o 13:49
  Permalink

  Szkoda, że zrezygnowano z pierwotnie planowanej pompy ciepła na rzecz gazu. Krótkowzroczność radnych i prezydenta.

  Odpowiedz
  • 22 kwietnia 2022 o 12:30
   Permalink

   Jeśli gaz jest w ulicy, to chyba korzystniej ogrzewać gazem. Raz, że tańszy kocioł gazowy lub system kotłów, dwa koszt serwisu i mniejszy stopień skomplikowania kotła. Poza tym jakie pompy ciepła proponujesz powietrze-woda? – z zewnętrznymi jednostkami jak w przypadku klimy? Tu potrzeba wielu głębokich odwiertów, by zapewnić długodystansowo stałą temperaturę niezależnie od pogody, a to jest bardzo drogie rozwiązanie. Tu Prezydent i RM wybrali póki co mniejsze zło, chociaż pompy ciepła dobrze spisują się przy dużych kubaturach. Plus do tego fotowoltaika na dach i jest taniej. Ale dopóki gaz jest dostępny i dozwolony jako paliwo, to chyba lepsza opcja ogrzewania.

   Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2022 o 16:17
  Permalink

  A kiedy nowa nakładka na ul. Laskowej koło szkoły? Te doliska to dramat!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.