Rower miejski na majówkę

W tym roku mieszkańcy Otwocka będą mogli korzystać z rowerów miejskich od początku maja do końca października. Operator systemu, czyli firma Nextbike Polska, nie przewiduje zmian w opłatach za wypożyczenie pojazdu. Liczba stacji rowerowych pozostanie taka sama jak w poprzednim sezonie. Zmieni się tylko lokalizacja jednej z nich, która znajdowała się na terenie SP nr 8

1 maja na otwockich ulicach znów pojawią się rowery miejskie. Podobnie jak w poprzednim sezonie, do dyspozycji mieszkańców będzie 70 rowerów, w tym standardowe i dziecięce. Pojazdy nadal będzie można wypożyczyć w 10 różnych punktach na terenie miasta (patrz niżej). Zmieni się tylko lokalizacja stacji, która dotychczas mieściła się przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wólce Mlądzkiej. Jak informuje biuro prasowe urzędu miasta, trwają jeszcze ostatnie ustalenia co do wyboru konkretnego miejsca dla tej stacji, ale nadal ma być zlokalizowana na terenie Wólki Mlądzkiej.

Zasady wypożyczania rowerów i korzystania z nich także się nie zmienią w stosunku do ubiegłego roku. Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) jest bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Za jazdę od 21 do 60 minut opłata wynosi 1 zł, od 61 do 120 minut – 3 zł, od 121 do 180 minut – 5 zł, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę trzeba zapłacić 7 zł. Opłaty się sumują. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin.

Wypożyczony pojazd będzie można zwrócić na dowolnej stacji w Otwocku i w Warszawie, ponieważ otwocki system jest kompatybilny z warszawskim Veturilo. Trzeba założyć indywidualne konto klienta i mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane pieniądze podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Rejestracja odbywa się na stronie otwockirower.pl. Aby wypożyczyć pojazd, należy podejść do terminala stacji i postępować zgodnie z instrukcjami – wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru, po czym wypiąć pojazd z elektrozamka. Dostępna jest również bezpłatna aplikacja Nextbike na telefony komórkowe, która m.in. umożliwi wypożyczenie roweru poprzez zeskanowanie kodu QR.

Władze miasta podkreślają, że rowery miejskie co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy chętnie je wypożyczają, wykorzystując je jako środek transportu np. do stacji PKP, ale też turystycznie, odwiedzając np. otwocką plażę miejską. W planach jest kontynuowanie tego programu w kolejnych sezonach rowerowych. Umowa z firmą Nextbike obowiązuje do końca 2022 roku.

SW

Tu wypożyczysz rower

  • plaża miejska (koniec ul. Turystycznej),
  • PKP Świder (u zbiegu ul. Górnej i ul. Jasnej),
  • Samorządowa-Żeromskiego,
  • centrum (ul. Andriollego, obok skweru 7 Pułku Ułanów),
  • rondo AK Fromczyn,   
  • Morskie Oko (u zbiegu ul. Hallera i ul. Generalskiej),
  • park miejski (skwer Lennestadt),
  • PKP Śródborów,
  • Wólka Mlądzka – lokalizacja do ustalenia
  • „Medyk” (ul. Andriollego przy skrzyżowaniu z ul. Hrabiego).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.