Wielkie porządki przy PKP

Wiosna w Otwocku to nie tylko czas sprzątania dróg i chodników. Miasto uporządkowało właśnie wydzierżawiony od PKP teren przy dworcu kolejowym. Został on oczyszczony z samosiejek i krzaków, zlikwidowano także szpecące ogrodzenie. Ma tam powstać nowy parking

źródło: Jarosław Margielski – Prezydent Otwocka

Jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy pracownicy grupy remontowej Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczęli porządkowanie i wyrównywanie terenu między ul. Orlą a dworcem PKP. Został on wydzierżawiony przez miasto od spółki PKP na potrzeby miejsc parkingowych.

Prace porządkowe polegały na usunięciu ogrodzenia, demontażu nieestetycznego garażu, usunięciu dzikich zarośli i krzaków. Dzięki temu uwolniona przestrzeń w centrum miasta wygląda dużo lepiej. W dalszej perspektywie będą tam nowe nasadzenia. – Działania porządkowe można traktować jako preludium do kompletnego zagospodarowania tego terenu, które jest na etapie prac projektowych (podobnie jak w przypadku terenu usytuowanego naprzeciwko, gdzie znajdują się białe pawilony handlowe) – napisał w poście w mediach społecznościowych prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Teren wokół wieży ciśnień, który również został uporządkowany, nie ma jeszcze uregulowanego stanu prawnego. Nie jest on obecnie dzierżawiony od PKP, ale jak informuje biuro prasowe urzędu miasta, trwa postępowanie dotyczące ustalenia jego właściciela, po tym będzie można myśleć o zagospodarowaniu także tego miejsca.

SW

4 komentarze do “Wielkie porządki przy PKP

 • 20 kwietnia 2022 o 10:19
  Permalink

  Warto myśleć nad parkingiem ale ten jest stanowczo za mały. Po zaparkowanych samochodach na dzikim parkingu przy ul. Orlej (od strony bazarku) widać o jakiej skali pojazdów mowa. A nawierzchnia jest tam fatalna a wręcz tragiczna. Myślę że warto byłoby rozpatrzyć negocjacje z PKP odnośnie właśnie tej lokalizacji jako parkingu. Linie Otwocką zachęcam do poświęcenia artykułu w tej sprawie. Dziękuję.

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2022 o 14:41
  Permalink

  Piotrze, na brak miejsc w Otwocku (nie tylko w Otwocku) jest jedna recepta Miasto postawi parkometry, cierpliwości. Niby wszyscy jesteśmy mieszkańcami ale kierowcy jakby mniej. Może warto tegorocznego pita rozliczyć w innym mieście, tam przynajmniej możesz oczekiwać jakichkolwiek profitów. Bo tu, tylko akcja promocyjna włodarzy w internecie (grupa remontowa i prezydent). Zaznaczam, że grupa remontowa najczęściej remontuje to co remontowała wcześniej, ewentualnie remontuje to co spaprały inne firmy działające na rzecz miasta,

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2022 o 09:04
  Permalink

  Niech się wezmą za wjazd od strony wiaduktu!!! Tragedia totalna. Jak można zrobić remont stacji nie uwzględniając tego wjazdu?

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2022 o 16:21
  Permalink

  Zgadza się samochody jeżdzą między pieszymi… Jak dojdzie do tragedii to może wtedy zrobią porządek … ale wtedy będzie juź za późno i wszyscy będą szukać winnego …ogrodzenie przy torach teź już zostało zniszczone, od miesiąca nikt nie naprawił i są śmiałkowie którzy przechodzą przez tory…. Tylko czekać aż tu też będzie tragedia

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.