Duchowość i emocje

Stary Młyn w Miedzeszynie zadrży w posadach, gdy w niedzielny wieczór, 24 kwietnia wystąpi tam Polski Chór Męski pod batutą Piotra Jańczaka. Wstęp na koncert jest bezpłatny

Polski Chór Męski pod dyrekcją Piotra Jańczaka powstał w 2019 roku. Kontynuuje on tradycje Wyrzyskiego Chóru Męskiego założonego w 1999 roku i prowadzonego przez tego samego dyrygenta. Podczas 20-letniej działalności artystycznej zespół zdobył ponad 70 nagród w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych. Prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i za granicą. Ważnym wydarzeniem był udział jego chórzystów w premierze utworu „Missa Film Stetinum” Piotra Jańczaka, w którym wystąpili wraz ze szczecińskim Chórem Słowiki 60, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej i znakomitymi polskimi solistami. Koncert odbył się w Filharmonii Szczecińskiej w 2016 roku.

Chór ma bardzo szeroki repertuar. Znajdują się w nim utwory epoki średniowiecza, renesansu, romantyzmu, utwory kompozytorów współczesnych, formy muzyki ludowej, filmowej i rozrywkowej. Zespół ma także specjalny program z utworami patriotycznymi. W ostatnim okresie skupił się na poznawaniu dzieł muzyki cerkiewnej, której duchowość i niezwykła harmonia zapewniają silne doznania emocjonalne. Bezpłatne zaproszenia są dostępne w Urzędzie Dzielnicy Wawer lub w recepcji Hotelu BOSS (tel. 22 51 66 100).

pds

 

Stary Młyn, Hotel BOSS,

  1. Żwanowiecka 20,

niedziela, 24.04, godz. 17.30, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.