Mazur Karczew bez trenera

Kilka dni po porażce z Podlasiem Sokołów Podlaski trener Mazura Karczew Tomasz Sokołowski pożegnał się ze stanowiskiem

Ten sezon w czwartej lidze jest wyjątkowo trudny. Wszystko za sprawą czekającej rozgrywki reorganizacji. Dwie grupy czwartej ligi mają zostać zredukowane do jednej. To sprawia, że liczba drużyny, które pożegnają się z tym szczeblem rozgrywkowym, jest wyjątkowo duża. Nawet zajęcie dziewiątego miejsca może nie zagwarantować utrzymania. Dlatego każdy zdobyty punkt jest na wagę złota. 

Po pierwszej części sezonu na granicy utrzymania balansował Mazur Karczew. Dla obchodzącego w tym roku 80-lecie istnienia klubu wiosna miała być przełomowa. Zespół trenera Tomasza Sokołowskiego zamierzał gonić drużyny z górnej części tabeli, by zapewnić sobie spokojny byt. Zaczęło się optymistycznie od efektownego i wysokiego zwycięstwa z Naprzodem Skórzec (5:0), ale potem nie było już tak kolorowo. W czterech kolejnych meczach Mazur zdobył zaledwie punkt, remisując bezbramkowo z Wilgą Garwolin. Słabe wyniki i równie słaba gra zespołu sprawiły, że na trybunach kibice coraz bardziej zaczęli domagać się dymisji trenera Sokołowskiego. Ta nastąpiła po rozegranym w Wielką Sobotę meczu z Podlasiem Sokołów Podlaski, w którym Mazur poniósł najwyższą w tej rundzie porażkę 2:5. Kilka dni po tym meczu trener Sokołowski spotkał się z zarządem klubu i po długich rozmowach obie strony zdecydowały o rozwiązaniu umowy za obopólną zgodą. 

Przygoda byłego reprezentanta Polski i legendy Legii Warszawa z Mazurem Karczew trwała zaledwie kilka miesięcy. Sokołowski poprowadził zespół w 22 meczach, na które złożyło się 10 porażek, siedem remisów i zaledwie osiem wygranych. 

Jeszcze nie wiadomo, kto poprowadzi zespół z Karczewa. Do końca tygodnia i w sobotnim meczu z Oskarem Przysucha funkcję tymczasowego szkoleniowca będzie pełnić opiekun rezerw Mateusz Tereszczyński. 

MS

One thought on “Mazur Karczew bez trenera

  • 22 kwietnia 2022 o 10:46
    Permalink

    Może wreszcie przyszedł czas żeby Mateusz poprowadził pierwszy zespół przynajmniej do końca sezonu

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.