Plaża miejska na Dzień Dziecka?

Zgodnie z planem 1 czerwca przy ul. Turystycznej w Otwocku zacznie się sezon na miejskiej plaży. Udało się rozstrzygnąć konkurs na organizatora tej popularnej formy rozrywki. Będzie nim, tak jak dwa lata temu i wcześniej, firma THUNDER Rafał Małkowski

Pod koniec marca miasto ogłosiło konkurs na prowadzenie plaży przy ul. Turystycznej nad Świdrem. Organizacja ma objąć dwa kolejne sezony od 1 czerwca do końca sierpnia w tym i w przyszłym roku, z możliwością dodatkowego uruchomienia działalności zimą, np. dla morsów. W wyznaczonym terminie do konkursu przystąpiła firma THUNDER Rafał Małkowski – dobrze znana otwocczanom i nadświdrzańskim turystom z ostatnich sezonów. Jej oferta jako jedyna spełniła wymogi formalne, więc czteroosobowa komisja złożona z pracowników urzędu miasta wybrała tę propozycję. Firma poprowadzi plażę za 61 tys. 500 zł brutto. Oferta nie otrzymała maksymalnej punktacji w takich kryteriach jak dobór menu, koncepcja sceny czy ciągu gastronomicznego, ale ze względu na brak konkurencji nie stanowi to przeszkody.

Do obowiązków organizatora plaży w zwyczajowym miejscu po wschodniej stronie ul. Turystycznej zgodnie z wymogami konkursu należy najpierw przygotowanie plaży, czyli uprzątnięcie terenu, uzupełnienie go wiślanym piaskiem, przygotowanie sceny o powierzchni 15 m kw., a także położenie desek przy barze oraz zejściu do wody. Zagospodarowanie części gastronomicznej będzie polegać na ustawieniu minimum ośmiu kompletów stołów i parasoli plażowych, zapewnieniu 40 leżaków plażowych, zorganizowaniu punktu gastronomicznego z wyposażeniem i obsługą, prowadzeniu dwóch barów z „bogatą ofertą gastronomiczną” (minimum trzy potrawy mięsne i jedna wegańska) oraz zadbaniu o estetyczny wygląd całego punktu gastronomicznego i jego otoczenia. Oprócz dbałości o bezpieczeństwo, porządek i czystość plaży organizator jak zwykle przygotuje boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci i zorganizuje co najmniej dwie imprezy rekreacyjno-kulturalne.

Organizator plaży będzie mógł prowadzić swoją działalność także zimą, np. dla osób morsujących nad Świdrem. Zagospodarowanie plaży będzie stanowić wtedy altana z żeliwnym paleniskiem.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.