Drogi coraz droższe?

Koszty związane z realizacją inwestycji w ostatnim czasie bardzo się zwiększyły i niektóre kwoty zapisane w kosztorysach trzeba będzie zweryfikować. Budowa ulicy Kościuszki w Otwocku może kosztować prawie dwa razy więcej, niż chciały przeznaczyć na to władze miasta. Najtańsza oferta opiewa na ponad 1 mln 900 tys. zł

Niedawno pisaliśmy o planach przebudowy ulicy Kościuszki w Otwocku. Na jednej z ostatnich sesji rada miasta zabezpieczyła na tę potrzebną inwestycję 1 mln 100 tys. zł. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna – najtańsza z trzech ofert, które wpłynęły w przetargu na wykonanie przebudowy odcinka tej ulicy między ulicami Samorządową a Żeromskiego, jest prawie dwukrotnie wyższa (dwie pozostałe opiewają na ok. 2 mln 400 tys. zł i 2 mln 600 tys. zł). Po otwarciu ofert miasto poinformowało, że na inwestycję zamierzało przeznaczyć 1 mln 99 tys zł. Oferta firmy Tomiraf opiewa na kwotę 1 mln 982 tys. 803 zł.

Zapytaliśmy, czy w tej sytuacji miasto powtórzy przetarg lub w ogóle odstąpi od inwestycji. Jak informuje biuro prasowe, plany są takie, żeby tę będącą w złym stanie ważną drogę po wschodniej stronie torów przebudować. – Na najbliższej sesji rady miasta (w środę, 27 kwietnia – przyp. red.) prezydent Jarosław Margielski przedstawi Radzie Miasta Otwocka propozycję zwiększenia kwoty na tę inwestycję, aby można było rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą – informuje biuro prasowe urzędu miasta. – Koniunktura na rynku nie jest obecnie przychylna i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić, dlatego zaproponuję radnym zwiększenie kwoty na to zadanie – dodaje prezydent Jarosław Margielski.

SW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.