Nowa lokalizacja punktu paszportowego

Przypominamy mieszkańcom zainteresowanym wyrobieniem paszportu, że Terenowy Punkt Paszportowy zmienił lokalizację. Od wtorku, 26 kwietnia wszelkie sprawy związane z tym dokumentem będzie można załatwić w siedzibie starostwa przy ul. Komunardów 

 

W jednym z ostatnich numerów informowaliśmy o tym, że trwają prace adaptacyjne związane ze zmianą lokalizacji punktu paszportowego. Nie znajduje się on już w budynku urzędu miasta przy ul. Armii Krajowej, ale w siedzibie starostwa przy ul. Komunardów 10 w Otwocku (wejście C).

Ze względu na prace przygotowawcze związane z przeprowadzką do nowego miejsca punkt paszportowy przez kilka dni był nieczynny, ale od wtorku, 26 kwietnia wznawia przyjmowanie interesantów. Godziny obsługiwania mieszkańców nie uległy zmianie – punkt jest czynny w poniedziałki w godzinach od 10 do 17.45 i od wtorku do piątku w godzinach od 8 do 15.15.

W poniedziałek, 25 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w budynku przy ul. Komunardów. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz powiatu, m.in. starosta Krzysztof Szczegielniak, jego zastępca Paweł Zawada, członek zarządu Kinga Błaszczyk i radny powiatowy Roman Srebnicki, oraz wiceprezydent Otwocka Paweł Walo, a także pracownicy starostwa.

Pierwszym interesantem przyjętym w nowej siedzibie był starosta Krzysztof Szczegielniak, który tego dnia oficjalnie odebrał swój paszport.

Osoby zainteresowane wyrobieniem paszportu muszą pamiętać, że obowiązuje wcześniejsze umówienie terminu wizyty pod nr tel. 22 788 09 09. Pracownicy zapisują interesantów także bezpośrednio w punkcie. Obecnie zapisy są przyjmowane na sierpień. 

JS

 

 

2 komentarze do “Nowa lokalizacja punktu paszportowego

 • 25 kwietnia 2022 o 20:34
  Permalink

  zmieńcie jeszcze urzędniczki na milsze, te co obsługują są tak przyjemne jak ból zęba, ale skoro mają pozwolenie dyrektor ORiS

  Odpowiedz
 • 27 kwietnia 2022 o 21:41
  Permalink

  Wydajność biura coś bardzo wolna skoro zapisy są na sierpień. No, ale urzędnicy muszą mieć czas na kawę i ploteczki…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.