Słupkowa rewia mody

„Słupkoza” w mieście od dawna wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców. Jedni uważają, że słupki są potrzebne i poprawiają bezpieczeństwo, inni je krytykują i twierdzą, że szpecą ulice. Choć otwocki samorząd stara się zamiast nich ustawiać na chodnikach np. donice z roślinnością, takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdza. Kilka dni temu m.in. przy targowisku miejskim wyrosło mnóstwo kolorowych słupków: jedne są żółto-czarne, inne czerwono-czarne, a jeszcze inne pomarańczowo-czarne 

W poprzednim numerze informowaliśmy, że Zarząd Dróg Powiatowych postawił biało-czerwone słupki przy ruchliwej ul. Przewoskiej na rogu z ul. Szkolną w Otwocku, co w internecie wywołało lawinę komentarzy wśród mieszkańców. Jedni uważali, że słupki są zbędne i szpecą okolicę, inni podkreślali, że dzięki temu na wysokości ul. Szkolnej zrobiło się bezpieczniej. Otwocki samorząd od dawna stara się zastępować słupki donicami z roślinnością, jednak nie wszędzie to rozwiązanie się sprawdza. Otwocki urząd postawił słupki przy targowisku miejskim (ul. Wiejska i ul. Ługi), gdzie od lat był problem z uciążliwym parkowaniem na chodnikach. Władzom miasta nie odpowiadają jednak tradycyjne biało-czerwone słupki, więc postawiły kolorowe, co wywołało zdziwienie niektórych mieszkańców.

– Obok targowiska było kilka zwykłych, biało-czerwonych słupków, a nagle kilka dni temu pojawiły się inne, w dodatku kolorowe. Jedne słupki są na chodniku, drugie obok, trzecie zupełnie pod ogrodzeniem targowiska, a jeszcze inne na środku parkingu – mówi zdziwiona pani Anna, która mieszka na pobliskim osiedlu. Inny Czytelnik zadzwonił z pytaniem, kto ustawił czerwono-czarne słupki przy skrzyżowaniu ul. Górnej z ul. Rzemieślniczą przy Lidlu. – Czy w Otwocku będzie teraz taka kolorowa „słupkoza”? – docieka pan Cezary.

O nowe słupki zapytaliśmy otwocki urząd miasta, przesłaliśmy także kilka zdjęć, m.in. te, na którym widać, że ze słupka odchodzi taśma. – Kwestia słupków w Otwocku jest obecnie regulowana m.in. w okolicy bazaru przy ul. Batorego i w całym mieście – zapewnia Aleksandra Czajkowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Otwocku. – Zmieniana jest kolorystyka słupków, żeby były bardziej estetyczne, ale równie widoczne, czyli czarne z pomarańczowymi odblaskami. Wszystkie słupki będą utrzymane w takiej samej kolorystyce. Na przesłanych zdjęciach widać, że jeszcze nie wszędzie została odklejona taśma malarska. Podjęte działania mają na celu poprawę estetyki przy drogach w mieście – zapewnia biuro prasowe otwockiego magistratu.

AJka

3 komentarze do “Słupkowa rewia mody

 • 25 kwietnia 2022 o 13:51
  Permalink

  Dlaczego nie mogą być takie jak w Warszawie, ustalone przez Wydział Estetyki Przestrzeni Publicznej?

  „Na obszarach historycznych montujemy są słupki typu „syrenka historyczna”, zaś na pozostałych ulicach – wzór współczesny. Ten pierwszy stosujemy od 2007 r., zaś wzór współczesny obowiązuje od 2013 r. Słupki według obu wzorów są odlane z żeliwa i malowane na czarno.”

  Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2022 o 08:30
   Permalink

   Ja tam się zgadzam. W Otwocku kierowcy nie mają pojęcia jeździe samochodem. 👏👏👏

   Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2022 o 08:15
  Permalink

  Wszystkie są tak samo obrzydliwe a pieniądze na malowanie poszły…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.